Tenis stołowy: Pingpongowe marzenia

  • 03.11.2018, 15:31
  • Ryszard Binczak
Tenis stołowy:  Pingpongowe marzenia
LKS Orzeł Wysocko Wielkie w Narodowym Programie Rozwoju Tenisa Stołowego!

Ludowy Klub Sportowy Orzeł znalazł się tym samym w gronie 70 klubów z całej Polski, które spotkało takie wyróżnienie. Program "Pingpongowe Marzenia z PSE" to unikatowy cykl zajęć pozalekcyjnych skierowany do dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Jego ideą jest rozwijanie talentów sportowych młodych tenisistów stołowych, którzy są nadzieją na sukcesy Polski na arenie europejskiej i światowej.

 

Program realizowany będzie w latach 2018-2020 i stanowi element Narodowego Programu Rozwoju Tenisa Stołowego realizowanego przez Polski Związek Tenisa Stołowego.

- Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ w Wysocku Wielkim działa od 1946 roku. Nasza obecna działalność skupia się wokół piłki nożnej oraz tenisa stołowego. Sekcja tenisa stołowego została reaktywowana 14 lat temu. Aktualnie mamy trzy drużyny seniorskie rywalizujące w rozgrywkach ligowych. A od niedawna nasza działalność została poszerzona o szkolenie dzieci i młodzieży. Nasza praca i zaangażowanie w szkolenie i rozwój tenisa stołowego został dostrzeżony w strukturach Polskiego Związku Tenisa Stołowego, dzięki czemu w czerwcu br. dostaliśmy propozycję wzięcia udziału w ogólnopolskim programie „Pingpongowe Marzenia z PSE”. Propozycję przyjęliśmy z entuzjazmem. Jesteśmy klubem bez długoletnich tradycji, ale mamy aspiracje, chęci i zaplecze działaczy oraz zawodników na których możemy zawsze liczyć i wspólnymi siłami chcemy dołożyć się do rozwoju polskiego tenisa – powiedział przewodniczący LKS ORZEŁ Karol Lubieniecki.

Oficjalne rozpoczęcie projektu „Pingpongowe Marzenia z PSE” odbyło się 30 października w hali sportowej Szkoły Podstawowej we Wtórku. Wśród gości obecny był m.in.: Jakub Bagiński - przedstawiciel Polskiego Związku Tenisa Stołowego oraz Jan Koprowski z Polskich Sieci Elektroenergetycznych - przedstawiciel sponsora projektu. ↓

- Pingpongowe Marzenia z PSE to unikatowy program szkoleniowy dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat, realizowany w formie zajęć pozalekcyjnych, dający niespotykane dotychczas możliwości rozwoju młodym sportowcom - powiedział Jakub Otyś, koordynator projektu z ramienia Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

,,Tenis stołowy jest też jednym z najbardziej popularnych i lubianych sportów w Polsce. Jest wiele powodów dla których warto rozwijać tenis stołowy w naszym kraju: jest to najlepszy sport dla mózgu wg D.G. Amen, najlepszy sport dla koordynacji ciała i umysłu wg P. Tsang, a także najlepszy sport do utrzymania zdrowia w dobrej kondycji na całe życie wg W. Wingera.” - pisze Jerzy Grycan, były trener reprezentacji Polski w tenisie stołowym, w „Narodowym Programie Rozwoju Tenisa Stołowego”, dzięki któremu powstał program Pingpongowe marzenia.

W ramach projektu „Pingpongowe Marzenia z PSE” klub otrzymał: 2 stoły tenisowe, koszulki dla dzieci, piłeczki, płotki. Klub liczy na dalsze tego typu wsparcie.

Program prowadzony jest przy udziale Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz dzięki Partnerowi Programu: Polskim Sieciom Elektroenergetycznym S.A., operatorowi systemu przesyłowego energii elektrycznej w Polsce.

- W ramach projektu dostaniemy dofinansowanie do zatrudnienia trenera. PZTS zapewnia wynagrodzenie za zajęcia dla dwóch grup ośmioosobowych, dwa razy w tygodniu, po dwie godziny. Jako klub prowadzimy we własnym zakresie kolejne dwie grupy ośmioosobowe i utrzymujemy je z własnych środków. Na chwilę obecną mamy do dyspozycji dwie sale: w Szkole Podstawowej Nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki oraz halę w Szkole Podstawowej we Wtórku, gdzie zajęcia odbywają się we wtorki i piątki. Zajęcia odbywają się w godz. 17:00 - 20:00. Bardzo serdecznie zapraszamy chętnych do naszej Akademii. Najbardziej zależy nam na dzieciach z przedziału wiekowego 6-10 lat, ale również zapraszamy starszych zawodników. Przyjdźcie, zobaczcie przekonajcie się,że jest to sport dla wszystkich którzy pragną poznać tajniki tej dyscypliny a przy okazji spędzić wspaniale czas, nie każdy może zostać mistrzem, ale każdy może zrobić coś dla siebie i dla swojego zdrowia. Tenis to nie tylko odbijanie piłeczki ale przed wszystkim uczy cierpliwości, samodyscypliny, odpowiedzialności, skupienia, koncentracji, szybkiego podejmowania decyzji, rozwiązywania problemów, a to wszystko jakże przydatne jest w życiu codziennym oraz szkolnym. Może to właśnie jest sport dla Was – powiedziała trener Małgorzata Dudzińska.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe