Ostrów: Spacerowicze piszą list do powiatowych radnych PO. Nie chcą koalicji z PiS

  • 31.10.2018, 12:32
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Spacerowicze piszą list do powiatowych radnych PO. Nie chcą koalicji z PiS
Ostrowscy Spacerowicze wystosowali do radnych powiatowych wybranych z listy Komitetu Obywatelskiego List Otwarty. Jego treść publikujemy w całości.

,,Ostrów Wielkopolski, 30 października 2018 roku

Ostrowski Spacer Protestacyjny „Łańcuch Światła” List Otwarty do Radnych Powiatu Ostrowskiego wybranych z list Koalicji Obywatelskiej
Paweł Rajski
Marek Ewiak
Andrzej Knopiński
Andrzej Leraczyk
Sylwia Nowicka
Michał Ciupka
Tomasz Brucki
Maria Tomaszewska
Damian Grądzielewski
Tomasz Ziąbka
Dariusz Berek

Szanowni Państwo, wyrażamy nasze krytyczne stanowisko w sprawie ewentualnej koalicji z Prawem i Sprawiedliwością w Powiecie Ostrowskim.

My- Ostrowscy Spacerowicze „pilnowaliśmy” tych wyborów w Obwodowych Komisjach Wyborczych. Jesteśmy swoistą opozycją uliczną, jako osoby bezpartyjne, wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec jakichkolwiek lokalnych koalicji w samorządach z PiS-em! Nie można paktować z ugrupowaniem, który jawnie łamie Konstytucję RP i niszczy niezależność konstytucyjnych organów państwa, takich jak np. Trybunał Konstytucyjny, Krajowa Rada Sądownictwa czy Sąd Najwyższy.

Sytuacja jest bez precedensu po roku 1989. PiS niszczy w sposób bezpardonowy konstytucyjny
trójpodział władzy w Polsce. My Ostrowscy Spacerowicze od dwóch lat zdecydowanie przeciwko
temu protestujemy przed ostrowskim sądem. Chcąc wspólnie wygrać kolejne, potrójne wybory w latach 2019-2020, nie można zawierać żadnych lokalnych sojuszy z PiS-em!

Macie Państwo w Powiecie Ostrowskim alternatywę. Możecie zawrzeć większościową koalicję z PSLem. Takie koalicje będą zawarte w 10 sejmikach wojewódzkich. Jest to naturalny koalicjant Koalicji Obywatelskiej. Jako radni wybrani z list Koalicji Obywatelskiej powinniście Państwo dać jasny sygnał dla elektoratu szeroko rozumianej opozycji. Inaczej nie odsuniemy PiS-u od władzy!
Oczekujemy od Państwa Radnych publicznego odniesienia się do kwestii poruszonych w niniejszym liście otwartym.

W imieniu Grupy Ostrowskich Spacerowiczów: Teresa Grabicka-Majewska, Marek Grześczyk,Krzysztof Kaczmarek, Jolanta Kobzda, Aldona Konieczna, Beata Koralewska, Krzysztof Koralewski, Michał Paliga, Bogusława Podyma, Dariusz Potasznik, Elżbieta Radzik, MonikaRudowicz, Andrzej Stanisław Tabor, Hanna Tarasewicz, Andrzej Tomalak, Andrzej Sobczak, Irena Wolff, Roman Wojtyczka, Jerzy Wójcicki, Robert Zawadzki''.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe