Ostrów: PiS oczekuje, że Grochowska zrezygnuje z mandatu radnej

  • 31.10.2018, 11:48
  • Ryszard Binczak
Ostrów: PiS oczekuje, że Grochowska zrezygnuje z mandatu radnej
Czy radna Elżbieta Grochowska, tak jak oczekuje tego Prawo i Sprawiedliwość, czyli partia z listy z której startowała do wyborów, zrezygnuje z mandatu radnej?

Elżbieta Grochowska startowała w wyborach z listy PiS. Zdobyła mandat. Jednak zdecydowała się dołączyć do drużyny prezydent Beaty Klimek. Tym samym, radni z Klubu Radnych Beaty Klimek mają większość w radzie. Senator Łukasz Mikołajczyk zaprezentował dziś oświadczenie radnej, które ta podpisała jeszcze przed wyborami. W owym oświadczeniu Elżbieta Grochowska zobowiązała się, że  jeśli zostanie radną, to będzie pracować  i reprezentować w radzie  PiS. Jeśli zaś przejdzie do innego klubu, to zobowiązuje się zrzec mandatu.
- Oczekujemy w tej sytuacji, że pani Elżbieta Grochowska zrzeknie się mandatu i tym samym w radzie zasiądzie Wojciech Matuszczak - mówi Łukasz Mikołajczyk, senator PiS.

Jak zachowa się Elżbieta Grochowska? Wiele na to wskazuje, że tak naprawdę, to nikt nie może jej zmusić do złożenia mandatu radnej.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Żar
Żar 31.10.2018, 23:23
Co w tym takiego, co wykraczałoby poza standardy polskiej polityki? Tym bardziej biorąc pod uwagę 'partyjniackie' ordynacje wyborcze, skoro ludzie nie mogą wybierać przede wszystkim ludzi, to ci kombinują tak, by zwiększyć swoje szanse.

Pozostałe