Ostrów: Anna Maria Wesołowska w ,,Czwórce''

  • 31.10.2018, 10:00 (aktualizacja 03.11.2018, 15:35)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Anna Maria Wesołowska w ,,Czwórce''
W czwartek, 25 października, kolejny znamienity gość zawitał do Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim.

Na spotkanie z uczniami, rodzicami oraz nauczycielami przyjechała Anna Maria Wesołowska - popularna polska sędzia zatrudniona w Sadzie Okręgowym w Łodzi. Ów popularność przyniosły jej programy ,,Sędzia Anna Maria Wesołowska" oraz "Wesołowska i mediatorzy" emitowane na antenie telewizji TVN.

Cały czwartek sędzia była do dyspozycji młodzieży, nauczycieli oraz rodziców. Na spotkanie przybyło mnóstwo zainteresowanych. Zaproszony gość opowiadał o sprawach, w których orzekała, przytaczała przykłady, by zwrócić uwagę słuchaczy na prawo młodzieży. Przykłady z sal sądowych ukazywały konflikty z , w jakie może popaść młody człowiek. Wizyta Anny Marii Wesołowskiej to nie tylko pouczający wykład, to także uświadomienie dzieciom, nauczycielom i rodzicom, jak łatwo popaść w konflikt z prawem i jak tego uniknąć. Pani sędzia ukazała przyczyny i konsekwencje łamania prawa, prowokując dyskusję z liczną grupą młodzieży, nauczycieli i rodziców, ponieważ to właśnie od nas zależy, czy młodych na ławie oskarżonych będzie przybywać, czy ubywać.

Sędzia opowiadała także o zagrożeniach płynących z Internetu, wskazywała mądre drogi rozwiązań problemów z jakimi każdego dnia boryka się każdy rodzic.

Wizyta tak znamienitego gościa w ostrowskiej "Czwórce" była kolejną możliwością pozyskania wiedzy nie tylko z zakresu prawa, ale także wychowania młodego człowieka.

Anna Szczygiełek

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe