×

Powiat Kaliski: Śpiewali w Stawiszynie

  • 30.10.2018, 09:01 (aktualizacja 30.10.2018 18:50)
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Śpiewali w Stawiszynie
Drugi Jesienny Przegląd Zespołów i Grup Śpiewaczych odbył się w Hali Sportowo – Widowiskowej przy Szkole Podstawowej w Stawiszynie.

Jesienny Przegląd był realizacją kolejnego projektu ,, Wielkopolska Wiara” dofinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, w którym Grupa Stawiszynianki wzięła udział. Panie same napisały projekt i etapowo go realizowały , czego dowodem było już drugie takie spotkanie. Dzięki środkom pozyskanym z projektu Stawiszynianki zakupiły bezprzewodowy mikrofon, przystawkę zewnętrzną do akordeonu, nowe tamburyno i bębenek z wyposażeniem oraz czółenka.
Głównym jednak celem biesiady była integracja naszej społeczności lokalnej poprzez spotkanie,wspólne śpiewanie i zabawę. Stawiszynianki wraz z młodzieżą oraz Kapelą ze Stawiszyna witały zaproszonych gości rozdając im bileciki z sentencjami. W roli konferansjerów imprezy sprawdzili się doskonale Barbara Kaczmarek i Wojciech Stasiak , którzy przedstawiali występujących , a w przerwach między występami mogliśmy usłyszeć anegdoty i dowcipy.
Zaprezentowany został repertuar takich zespołów jak : Kalina, Bielanki, Maki i Chabry, Ale Babki, Korzeniewianki, Kapela Biesiadna ze Stawiszyna oraz Opatowianie i oczywiście Stawiszynianki. Zespoły przedstawiły wiązanki znanych i lubianych piosenek ludowych i biesiadnych. Mogliśmy również podziwiać występy przedszkolaków ze Zbierska oraz taniec Zespołu Cygańskiego z Żelazkowa.

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe