Ostrów: Uwaga na oszustów. Podają się za policjantów lub funkcjonariuszy CBŚ

  • 30.10.2018, 08:30
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Uwaga na oszustów. Podają się za policjantów lub funkcjonariuszy…
Przestępcy podający się za funkcjonariuszy policji lub Centralnego Biura Śledczego Policji znów próbują oszukiwać starszych ludzi.

Policja notuje kolejne przypadki prób oszustwa „na policjanta”. Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie poproszą o przekazanie żadnej sumy pieniędzy! Przypominamy! We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją!
Oszuści podający się za funkcjonariuszy ostrzegają, że nasze konto bankowe jest zagrożone i proszą o pomoc w "prowadzonych przez siebie działaniach w celu ujęcia przestępców, którzy chcą nasze konto okraść". W tym celu proszą osoby, do których dzwonią, o przekazanie im określonej kwoty pieniędzy, która ma posłużyć do zatrzymania przestępców. Proszą również o przekazywanie danych osobowych oraz danych dotyczących konta.
Jednocześnie oszuści tak aranżują rozmowę, że osoba, do której dzwonią może rzekomo potwierdzić telefonicznie, że rozmawia z prawdziwym policjantem. Niestety rozmawia wtedy również z oszustem, ponieważ przestępcy nakazują nie rozłączać się przed wykonaniem telefonu na Policję.
Policja ciągle przypomina i informuje o działaniach oszustów wprowadzających nas w błąd i sposobach ich działania. Niestety niektórzy tracą czujność, co skrzętnie wykorzystują przestępcy.
Policja ostrzega i po raz kolejny apeluje: nie dajmy się oszukać!
Pamiętajmy! Nigdy nie przekazujmy żadnych pieniędzy ani danych osobowych lub dostępu do konta obcym osobom! W przypadku otrzymania telefonu od osoby podającej się za policjanta, z prośbą o przekazanie pieniędzy możemy być pewni - rozmawiamy z oszustem! Policjanci nigdy nie będą nas o to prosili!
Apelujemy do wszystkich, aby informowali swoich najbliższych, sąsiadów, znajomych o powyższych metodach działania oszustów, ostrzegając ich przed zagrożeniami.
Zawsze, kiedy dzwoni osoba podająca się za policjanta i prosi o przekazanie pieniędzy natychmiast dzwońmy na Policję pod nr 997! Jeden telefon wystarczy, by uchronić się przed utratą oszczędności całego swojego życia. Pamiętajmy jednak, żeby wcześniej rozłączyć się z poprzedniej rozmowy!
KPP Ostrów

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe