Powiat Kaliski: Droga w Zbiersku otwarta

  • 29.10.2018, 12:31
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Droga w Zbiersku otwarta
Zakończyły się prace przy przebudowie drogi gminnej w Zbiersku.

Przedsięwzięcie było realizowane w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 pod nazwą „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Zbiersk’’. W ramach inwestycji została przebudowana droga o długości 1950 metrów i szerokości 6 metrów. Położono nową nawierzchnie z mieszanki bitumiczno-asfaltowej, powstały nowe chodniki oddzielone od krawędzi jezdni pasem zieleni, powstała ścieżka rowerowa, dwie zatoki autobusowe oraz wyniesione przejście dla pieszych, wyposażone w elementy bezpieczeństwa ruchu, czyli system aktywnej informacji wizualnej.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 3.770. 025 zł. Inwestycja współfinansowana była przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w kwocie 1.313. 401 zł., Starostwo Powiatowe w Kaliszu przekazało na ten cel kwotę 1.473. 974 zł. a środki własne Gminy i Miasta Stawiszyn przeznaczyły 982.649 zł.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe