Powiat Ostrowski: Modlitwa na piszczałce

  • 29.10.2018, 11:05
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Modlitwa na piszczałce
Koncert Joszko Brody z dziećmi zwieńczył czwartkowy XII już Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej Młodzi Świętemu Janowi Pawłowi II w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przygodzicach. W wokalnych zmaganiach uczestniczyło wcześniej kilkudziesięciu młodych wykonawców.

Ideą tego wydarzenia jest kultywowanie pamięci o papieżu Polaku przez propagowanie piosenki religijnej, a nade wszystko integracja środowisk młodzieży chrześcijańskiej. W tym roku przy tej okazji świętowano także 100-lecie Powstania Wielkopolskiego.
- Nasz przegląd to nie tylko lokalne wydarzenie, ale przede wszystkim doznanie duchowe, płynące chórem z wielu gardeł i serc - mówi pomysłodawczyni i koordynatorka przeglądu Justyna Baraniak. - Myślę, że na przestrzeni lat wypracowaliśmy sobie ważną pozycję wśród pododobnych imprez, stając się przeglądem diecezjalnym, wykraczającym znacznie poza gminę, czy powiat ostrowski. Od lat hasło przewodnie tego wokalnego konkursu to „Młodzi Świętemu Janowi Pawłowi II, które to gromadzi rzesze wykonawców.
Artystów oceniało jury w składzie: ks. Jarosław Powąska – Kanonik Gremialny Kapituły Kolegiackiej w Kaliszu, Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej, Izabela Michalska z Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy -Trzcińskiego w Ostrowie Wlkp. oraz Sebastian Górski – dyrektor Ostrowskiego Centrum Kultury.
W historii przeglądu na scenie oprócz młodych, zdolnych artystów pojawiali się m.in. Darek Malejonek, Mietek Szcześniak czy Marzena Ugorna, raper Tau. Współorganizatorem przeglądu jest Gmina Przygodzice.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
tyum
tyum 29.10.2018, 11:58
dzieci zmuszaja do oddawania czci...patronowi ksiezy pedofili

Pozostałe