Ostrów: Biletomaty w autobusach i na przystankach

  • 28.10.2018, 09:00 (aktualizacja 28.10.2018, 10:00)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Biletomaty w autobusach i na przystankach
Do końca maja 2019 roku w ostrowskich autobusach oraz przy pięciu przystankach pojawią się biletomaty.

Miejski Zakład Komunikacji S.A. zakupi w sumie 55 biletomatów - 50 mobilnych oraz 5 stacjonarnych. Automaty mobilne zamontowane będą we wszystkich autobusach MZK i będzie można kupić bilet na przejazd płacąc gotówką lub kartą zbliżeniową. Automaty stacjonarne natomiast zostaną ustawione na najruchliwszych przystankach w mieście - na ulicach: Głogowskiej, Raszkowskiej, Konopnickiej, na Placu 23. Stycznia i na Centrum Przesiadkowym.

 

W automatach stacjonarnych będzie możliwy zakup biletu jednorazowego oraz okresowego, a także doładowanie elektronicznej portmonetki w ramach Ostrowskiego Biletu Elektronicznego, gdzie płatność realizowana będzie gotówką lub kartą płatniczą.

- Bilety sprzedawać będą także kierowcy, ale tylko w przypadku, gdyby doszło do awarii znajdującego się w autobusie biletom atu – mówi Janusz Marczak, prezes MZK w Ostrowie.

Zakup wszystkich biletomatów, to wydatek blisko 3 mln 600 tysięcy złotych brutto. Dofinansowanie pozyskane z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego to 85 proc. całej kwoty.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe