Ostrów: Bursowy Bieg Niepodległości

  • 27.10.2018, 14:16
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Bursowy Bieg Niepodległości
W ramach obchodów 100- lecia odzyskania Niepodległości, wychowankowie Bursy Szkolnej w Ostrowie Wielkopolskim, wzięli udział w Biegu Niepodległości. Został on zorganizowany w celu upamiętnienia wydarzeń historycznych.

Uczestnicy biegu – młodzież wraz z wychowawcami oraz trenerem sportowym – wystartowali z Bursy Szkolnej. Trasa biegu prowadziła przez ulicę Ignacego Paderewskiego, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Księdza Jana Kompały, Fryderyka Chopina i Wrocławską. Metą a zarazem celem biegu był Pomnik Powstańców Wielkopolskich.
Młodzież na tę okazję samodzielnie wykonała emblematy na koszulkach, podkreślające patriotyczny charakter biegu i nawiązujące do minionych wydarzeń. Pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich przypomniano krótki rys historyczny, dotyczący odzyskania niepodległości. Jeden z wychowanków zagrał na skrzypcach melodię „Marsylianki Wielkopolskiej” oraz Mazurka Dąbrowskiego, podczas którego została złożona flaga Polski zgodnie z regulaminem wojskowym.
Oddając hołd tym, którzy na początku XX wieku wywalczyli dla nas wolność i niepodległość przedstawiciele Bursy Szkolnej złożyli pod Pomnikiem wiązankę kwiatów.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe