Ostrów: Dzień seniora

  • 27.10.2018, 13:57
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Dzień seniora
Ostrowscy policjanci we współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędem Miejskim w Ostrowie zorganizowali grę miejską "Dzień Seniora" Aktywnie i Bezpiecznie. W ramach promowania bezpieczeństwa osób starszych zorganizowany został także punkt informacyjny w Oddziale ZUS w Ostrowie.

Na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego przeprowadzona została gra miejska "Dzień Seniora" Aktywnie i Bezpiecznie. Organizatorami przedsięwzięcia byli Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Ostrowie , Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Ostrowa, oraz Urząd Miejski w Ostrowie.
Głównym celem gry było promowanie wiedzy na temat ubezpieczeń społecznych, zagrożeń bezpieczeństwa wśród seniorów oraz historii miasta. Uczestnicy występowali w 2-3 osobowych zespołach, których zadaniem było odnalezienie kolejnych punktów w mieście oraz rozwiązanie przygotowanych tam łamigówek i zadań.
Stanowisko policyjne cieszyło się wśród seniorów ogromnym zainteresowaniem. Zadania jakie przygotowali dla uczestników policjanci to m. in. trafienie piłeczką do kosza czy napełnienie pustego kubeczka wodą. Utrudnieniem w wykonywanych zadaniach były alkogogle, które każdy uczestnik biorący udział z zadaniu musiał mieć założone. Alkogogle podniosły poziom trudności, a jednocześnie uświadomiły seniorom jak bardzo zmienia się percepcja osoby pod wpływem alkoholu.
W przedsięwzięciu wzięli udział także uczniowie z klasy prawno-policyjnej Zespołu Szkół Ekonomicznych z Ostrowa Wielkopolskiego, którzy wspomagali organizatorów na kolejnych punktach kontaktowych gry.
Gra miejska miała swój finał w ostrowskim Ratuszu, gdzie seniorzy mieli okazję wysłuchać pogadanki profilaktycznej dotyczącej m. in. oszustw "na wnuczka" przeprowadzonej przez policyjnego profilaktyka nadkom. Krzysztofa Kulę. Na zakończenie, w obecności Prezydent Miasta Ostrowa Wlkp. Beaty Klimek, Drugiego Zastępcy Prezydenta Miasta Ostrowa Wlkp. Ewy Mateckiej, Dyrektora Oddziału ZUS w Ostrowie Wlkp. Donaty Szopińskiej – Frąszczak oraz Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wlkp. mł. insp. Piotra Wilkowskiego rozdano nagrody i upominki oraz wyłoniono trzy zespoły, które uzyskały najlepszy czas podczas gry.
W ramach kontynuacji współpracy z ZUS, w dniu 26 października br. na terenie ostrowskiego oddziału ZUS zorganizowano policyjny punkt informacyjny, gdzie seniorzy mieli okazję spotkać się z policyjnym profilaktykiem st. sierż. Patrycją Lichtarowicz oraz dzielnicową sierż. sztab. Pauliną Kozłowską. Policjantki przygotowały szereg informacji z zakresu uzależnień od alkoholu, oszustw "na wnuczka", pierwszej pomocy przedmedycznej czy przemocy w rodzinie. Na miejscu można było także uzyskać informacje dotyczące Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa czy akcji "Zostań jednym z nas" dotyczącej aktualności w zakresie przyjęć do służby w policji.
KPP Ostrów

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe