Powiat Kaliski: Odwiedziny położnej w przedszkolu w Nowym Nakwasinie

  • 26.10.2018, 13:07
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Odwiedziny położnej w przedszkolu w Nowym Nakwasinie
W oddziale przedszkolnym i punkcie przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Nowym Nakwasinie odbyło się pierwsze spotkanie w ramach cyklu „Poznajemy zawody wykonywane przez człowieka”

Gościem była Magdalena Przeździęk, położna z Wojewódzkiego Szpitala Matki i Dziecka w Kaliszu. Pani Magdalena przyszła do przedszkola w biało - niebieskim stroju z wielką tajemniczą torbą. Przygotowała dla dzieci krótką pogadankę na temat wykonywanego przez siebie zawodu. W bardzo ciekawy i dostępny dla dzieci sposób opowiadała o opiece nad ciężarnymi kobietami i noworodkami. W tajemniczej torbie położna przyniosła: czepki, fartuchy wykorzystywane podczas operacji, buteleczki do karmienia noworodków, strzykawki dla każdego dziecka, maseczki, ciśnieniomierz, pampersy. Za pomocą stetoskopu każdy mógł posłuchać bicia swego serca. Przedszkolaki przymierzały stroje lekarskie i pielęgniarskie używane podczas operacji. Dziewczynki jako przyszłe matki doskonaliły umiejętność zakładania pampersów swoim lalkom.

Na zakończenie spotkania gość miał dla wszystkich dzieci słodki upominek.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe