Aglomeracja: Aktywnie i Bezpiecznie – ZUS zaprasza na „Dzień Seniora”

  • 26.10.2018, 09:21
  • Ryszard Binczak
Aglomeracja: Aktywnie i Bezpiecznie – ZUS zaprasza na „Dzień Seniora”
Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów organizuje „Dzień Seniora”. Akcja pod hasłem „Aktywnie i Bezpiecznie” odbędzie się 26 października w placówkach ZUS na terenie całej Wielkopolski.

Celem tegorocznej edycji „Dnia Seniora” jest bezpieczne uaktywnienie seniorów. Oficjalnymi partnerami akcji są: Policja oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W ramach akcji przygotowane będą stanowiska z poradnictwem. Porad będą udzielać między innymi eksperci ZUS, Komendy Powiatowej Policji, Banku Pocztowego i Państwowej Straży Pożarnej. Dodatkowo organizowane będą wykłady i prelekcje o tematyce bliskiej osobom starszym.

Ostrowscy seniorzy są już po pierwszym, aktywnym etapie Dnia Seniora, Oddział ZUS w Ostrowie Wielkopolskim zorganizował bowiem Grę Miejską - Dzień Seniora - Aktywnie i Bezpiecznie. Współorganizatorami wydarzenia byli PZERI, Urząd Miejski oraz Komenda Powiatowa Policji. Na start zgłosiło się 19 drużyn i wszyscy ukończyli grę. Trasa gry wytyczona była w ścisłym centrum miasta. Obejmowała cztery punkty kontaktowe, w których zawodnicy musieli wykonać punktowane zadania. Tam też otrzymywali informację – podpowiedź graficzną w postaci rebusów, krzyżówek i wierszyków o miejscach, w których ukryto puzzle. Puzzle były dodatkowym elementem gry, gdyż tworzyły obrazek - centralne miejsce miasta - Ratusz. Zadania jakie zostały przygotowane dla graczy dotyczyły ubezpieczeń społecznych, bezpieczeństwa i historii miasta. Uczestnicy gry musieli miedzy innymi wykonać zadania w policyjnych alkogoglach, np. nalać wodę do kubka, trafić piłką do pojemnika i kosza. Finał zorganizowano w Ratuszu. Zwycięskim zespołom nagrody wręczyli Donata Szopińska-Frąszczak, dyrektor Oddziału ZUS w Ostrowie Wlkp., Beata Klimek, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Ewa Matecka, Wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego, mł. insp. Piotr Wilkowski, Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim oraz Jerzy Waliduda, Przewodniczący Zarządu Rejonowego PZERI w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Program poradnictwa – 26 października 2018 r.

Ostrów Wielkopolski

11:00 do 13:00, Oddział ZUS , Sala Obsługi Klienta, ul. Wysocka 1B

  • Stoiska informacyjne: Komendy Powiatowej Policji, Banku Pocztowego i Państwowej Straży Pożarnej

 

ZUS Inspektorat w Kaliszu ul. Konopnickiej 31

9:00-13:00 stoiska informacyjne zaproszonych instytucji: PZERI, Policji, Banku Pocztowego, seminarium - sala szkoleniowa

  • 10:00-10:05 przywitanie gości
  • 10:05-10:20 wystąpienie PZERI
  • 12:20-11:00 wystąpienie KM w Kaliszu „Bezpieczeństwo seniorów”
  • 11:00-11:20 prezentacja Banku Pocztowego
  • 11:20-12:00 pytania do ekspertów

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe