Ostrów: Czwarte miejsce ostrowskiego policjanta

  • 25.10.2018, 08:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Czwarte miejsce ostrowskiego policjanta
Sierż. sztab. Karol Jańczak z Ostrowa na V Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc zajął czwarte miejsce.

We Wrocławiu odbyły się V Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc. Po raz kolejny Komendę Powiatową Policji w Ostrowie Wielkopolskim reprezentował sierż. sztab. Karol Jańczak. W zawodach brali udział żołnierze, a także funkcjonariusze służb mundurowych m. in.: Policja, Służba Ochrony Państwa, Żandarmeria Wojskowa, Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna, Służby Specjalne, Służba Więzienna, a także mundurowi Wojsk NATO stacjonujących na terenie RP.
Sierż. sztab. Karol Jańczak startował w kategorii wagowej do 82.5 kg. Podnosząc ciężar 162,8 kg., czyli dwukrotność wagi swojego ciała zapewnił sobie IV miejsce w swojej kategorii. Dzięki temu udało mu się również ustanowić swój rekord życiowy.
Warto podkreślić, że ostrowski policjant sierż. sztab. Karol Jańczak w 2015 roku był Mistrzem Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc oraz drużynowym brązowym medalistą Mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym. Jak sam mówi o sobie, jest sportowcem wszechstronnym, 21 października wziął udział w 56. Biegu Republiki Ostrowskiej, na dystansie 10 kilometrów zajął 182 miejsce na blisko 800 uczestników (czas: 44 min 43 sek.), natomiast 21 września br. wziął udział w biegu z przeszkodami- Runway Polski Uciekinier na dystansie 7 km. Mundurowy w swojej kategorii wiekowej zajął 15 miejsce.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe