Powiat Kaliski: Turniej Wiedzy Pożarniczej

  • 21.03.2017, 11:51
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Turniej Wiedzy Pożarniczej
W Zespole Szkół w Tłokini Wielkiej odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ''Młodzież Zapobiega Pożarom''.
Turniej zorganizowany został przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Opatówku i Urząd Miejski Gminy Opatówek. Do eliminacji zgłoszono trzydziestu pięciu uczestników reprezentujących Ochotnicze Straże Pożarne z terenu gminy Opatówek. Zawodników i gości przywitał przewodniczący Komisji d/s Młodzieży ZOG ZOSP RP dh Henryk Łazarek, który przedstawił członków tegorocznej komisji. Młodzież rywalizowała w dwóch etapach: pisemnym i ustnym. W części pisemnej należało rozwiązać test, a w ustnej, odpowiedzieć na pytania z zakresu pożarnictwa oraz wykazać się znajomością sprzętu pożarniczego i zasad udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy otrzymali test składający się z 30-40 pytań (zależnie od grupy wiekowej), na rozwiązanie którego przewidziano 40 minut. Zakres tematyczny turnieju obejmował wiedzę z takich dziedzin jak: historia pożarnictwa, procesy fizykochemiczne, sprzęt i wyposażenie straży pożarnych, organizacja działań ratowniczych, przepisy ochrony przeciwpożarowej oraz pomoc przedmedycznej. W czasie, gdy komisja weryfikowała testy i podliczała punktację, dla uczestników przeprowadzono prelekcję w zakresie profilaktyki uniwersalnej pt. "Mądrze - zdrowo - wyjątkowo. Zajęcia edukacyjne przeprowadziły panie: Sylwia Dziedziczak i Magdalena Tylki. Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco: szkoły podstawowe: 1. Anna Śnieguła, OSP w Tłokini Wielkiej, 2. Anna Wielgocka, OSP w Tłokini Wielkiej, 3. Mateusz Jaroczyński, OSP w Tłokini Wielkiej; gimnazja: 1. Martyna Dziedzic, OSP w Sierzchowie, 2. Julia Gibus, OSP w Tłokini Wielkiej, 3. Klaudia Dąbrowska, OSP w Tłokini Wielkiej, 4. Marta Klepanda, OSP w Tłokini Wielkiej, 5. Jakub Bilski, OSP w Rajsku; szkoły ponadgimnazjalne: 1. Ewa Sobczak, OSP w Tłokini Wielkiej, 2. Adrian Danielewski, OSP w Rajsku, 3. Wiktor Danielewski, OSP w Rajsku. Zdobywcom poszczególnych miejsc dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczyli: dh Bogdan Marszał, dh Henryk Łazarek dh Stanisław Baran, sekretarz gminy Opatówek dh Krzysztof Dziedzic oraz dyrektor Zespole Szkół w Tłokini Wielkiej dh Teresa Kobierska. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w eliminacjach gminnych Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce w każdej z kategorii wiekowej, będą reprezentować gminę Opatówek podczas eliminacji powiatowych OTWP w Liskowie.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe