Powiat Kaliski: Dogrywka w Mycielinie i Koźminku

  • 24.10.2018, 09:37
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Dogrywka w Mycielinie i Koźminku
W dwóch gminach powiatu kaliskiego – Mycielinie i Koźminku – odbędzie się druga tura wyborów.

W gminie Blizanów o urząd wójta starał się tylko jeden kandydat, Sławomir Musioł. Otrzymał 3.041 głosów (79.11 proc.) i tym samym będzie rządził w gminie. Mariusz Chojnacki był jedynym kandydatem na wójta w gminie Ceków - Kolonia. Zyskał poparcie sięgające 91,82 proc.

Nie było niespodzianki w gminie Żelazków. Urzędujący wójt Sylwiusz Jakubowski miał trzech przeciwników - Agnieszkę Dumańską, Bogdana Muszyńskiego i Andrzeja Nowaka - ale załatwił sprawę w pierwszej turze. Głosowało na niego 2.651 osób (58,06 proc.). Dwóch kandydatów walczyło o fotel wójta w gminie Lisków. Wygrała Maria Krawiec (79,13 proc.), która pokonała Stefana Ferenca (20,87 proc.). W gminie Szczytniki chętnych do rządzenia było trzech. Syslestra Grabowskiego i Małgorzatę Wielowską ograł Marek Albrech i to on zasiądzie w fotelu wójta. Otrzymał 2.303 głosy (62,89 proc.). W Godzieszach Wielkich wygrał Józef Podłużny (71,41 proc.), który pokonał Krzysztofa Knop (28,59 proc.).

A w gminie Brzeziny wygrał Marek Cieślarczyk, ale magiczny próg 50 proc. przekroczył ledwie, ledwie. Otrzymał 1448 głosów (50,63 proc.). Ma czego żałować drugi na liście Krzysztof Niedźwiedzki (38<25 proc.), bo druga tura była na wyciągnięcie ręki, a w niej wszystko się mogło wydarzyć. Justyna Urbaniak nadal będzie burmistrzem w Stawiszynie. Co prawda przyszło jej rywalizować z trzema kandydatami - Joanną Janczyk, Sylwestrem Jasińskim i Mileną Szymańską - ale pokonała ich w pierwszej turze. Otrzymała 1.987 głosów (62,11 proc.). W Opatówku swojego rywala zdeklasował Sebastian Wardęcki, na którego zagłosowały 4.554 osoby (90,84 proc.). Jego rywal Remigiusz Kaźmierczak otrzymał tylko 458 głosów (9,16 proc.).

O fotel wójta w gminie Mycielin walczyło czterech kandydatów. Żaden z nich nie otrzymał na tyle dużego poparcia, by wygrać wybory w pierwszej turze. Tak więc 4 listopada mieszkańcy po raz kolejny pójdą do wyborów, a głosować będą mogli na Marcina Piotrowskiego (37,20 proc. poparcia w I turze) i Rafała Szelągowskiego (41,93 proc.).

Druga tura wyborów będzie również w gminie Koźminek, gdzie o urząd wójta ubiegało się aż pięciu kandydatów. Ostatecznie w dogrywce zmierzą się: Mariusz Krupiński (24,34 proc.) i Iwona Michniewicz (33,16 proc.).

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe