Kalisz: Kinastowski kontra Grodziński. Sapiński wielkim przegranym

  • 23.10.2018, 11:48 (aktualizacja 24.10.2018, 09:36)
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Kinastowski kontra Grodziński. Sapiński wielkim przegranym
W Kaliszu walka o prezydencki stołek rozegra się w drugiej turze. Zmierzą się w niej: Krystian Kinastowski z Dariuszem Grodzińskim.

Aż ośmiu kandydatów walczyło w Kaliszu o fotel prezydenta miasta. Zdecydowanie najmniejsze poparcie dostał Jerzy Kozłowski, na którego głos oddało ledwie 738 osób (1,76 proc.). Ale największym przegranym jest urzędujący jeszcze prezydent Grzegorz Sapiński, który nie zawalczył nawet o drugą turę wyborów. Poparło go 3.411 kaliszan (8,15 proc.). To lepiej już wypadł Zbigniew Maj (9.43 proc.) nie wspominając o Karolinie Pawliczak (16,82 proc.). Słabo wypadł Piotr Kościelny, którego poparło 1.586 osób (3,79 proc.).
Niespodziewanie dla wielu liderem tego prezydenckiego wyścigu został Krystian Kinastowski, którego popiera były prezydent Kalisza Janusz Pęcherz. I właśnie Krystian Kinastowski w pierwszej turze wyborów otrzymał największe poparcie - 8.931 głosów (21,34 proc.). Bardzo długo wyrównana walka o wejście do drugiej tury toczyła się między Dariuszem Grodzińskim z Platformy Obywatelskiej i Piotrem Kaletą z Prawa i Sprawiedliwości. Ostatecznie wyścig ten wygrał Dariusz Grodziński - 8.350 głosów (19,95 proc.). Natomiast Piotr Kaleta dostał 7.851 głosów (18.76 proc.).
Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 4 listopada i to wówczas kaliszanie wybiorą swojego prezydenta.
BIN

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe