Boks: Stawirej mistrzem, brąz dla Pawlaka!

  • 23.10.2018, 09:49
  • Ryszard Binczak
Boks: Stawirej mistrzem, brąz dla Pawlaka!
Aleksander Stawirej z KS Ziętek Team Kalisz został młodzieżowym mistrzem Polski w boksie olimpijskim. Na trzecim stopniu podium stanął Matusz Pawlak z sekcji pięściarskiej Kaliskiego Klubu Sportowego. 26. edycja krajowego czempionatu rozgrywana była przez cały ubiegły tydzień w Sulejowie.

Walczący w kategorii +91 kilogramów Aleksander Stawirej nie dał szans żadnemu ze swoich rywali. Wygrał każdą z czterech walk i to zdecydowanie. Na początek, w pojedynku eliminacyjnym poddał w drugiej rundzie Zahara Aleksijenko z KKB RUSHH Kielce,
a później jednogłośnie na punkty pokonał Kamila Lorka (Opolski Klub Bokserski Odra Opole) i Filipa Kowalskiego (BKS Olimp Szczecin). W finale nie pozostawił żadnych wątpliwości. Od początku starcia z reprezentującym BSB Astoria Bydgoszcz Damianem Knybie kaliszanin prowadził na punkty, aż w końcu po trzykrotnym ostrzeżeniu, w trzeciej rundzie jego przeciwnik został zdyskwalifikowany. Podopieczny Mariusza Ziętka wrócił zatem z Sulejowa z tytułem młodzieżowego mistrza Polski, który jednocześnie otwiera mu drogę na listopadowe Mistrzostwa Unii Europejskiej w boksie olimpijskim.

Spośród trzech pozostałych reprezentantów KS Ziętek Team w starciach o miejsce na podium ulegli swoim rywalom Bartłomiej Olewicki (kat. do 56 kg) i Maciej Ciotucha (kat. do 81 kg), a Oskar Skupień (kat. +91 kg) zakończył rywalizację już na etapie walki eliminacyjnej
ze wspomnianym wcześniej Damianem Knybie.

Udany występ w Sulejowie odnotował również, debiutujący w tej rangi imprezie, Mateusz Pawlak, zawodnik sekcji pięściarskiej Kaliskiego Klubu Sportowego. Podopieczny Dariusza Kisiela wywalczył brąz w kategorii do 49 kg. Wejście do strefy medalowej zapewnił sobie pokonując już w pierwszej rundzie Huberta Odzimka z KKB RUSHH Kielce. Niestety
w półfinale zmuszony był uznać wyższość mistrza kraju Jakuba Słowińskiego z KS Wda Świecie. Na etapie eliminacji udział w mistrzostwach zakończył z kolei jego klubowy kolega Krystian Sośnicki, który przegrał na punkty walkę w wadze do 60 kg z Dominikiem Palakiem (KS SAKO Gdańsk).

Swojego reprezentanta miała też w zawodach kaliska Prosna. Rywalizujący w kategorii do 75 kg Tomasz Przybylski przegrał na punkty walkę eliminacyjną z Bartoszem Gołębiewskim (KKB RUSHH Kielce).

Tekst: Karina Zachara, fot. KS Ziętek Team, KKS Kalisz

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe