Ostrów: Prezydent Klimek zmiażdżyła rywali

  • 22.10.2018, 22:14 (aktualizacja 23.10.2018, 09:54)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Prezydent Klimek zmiażdżyła rywali
W Ostrowie Wielkopolskim losy prezydenckiej posady rozstrzygnęły się już w pierwszej turze. Urzędująca prezydent Beata Klimek otrzymała poparcie sięgające 65,15 proc. Daleko w tyle zostawiła swoich konkurentów.

Przed tegorocznymi wyborami samorządowymi zdecydowana większość ostrowian twierdziła, że losy prezydentury rozstrzygną się dopiero w drugiej turze wyborów. W niej mieli zmierzyć się: urzędująca prezydent Beata Klimek i senator Łukasz Mikołajczyk z Prawa i Sprawiedliwości. Wielkich szans nie dawano Damianowi Grzeszczykowi z Koalicji Obywatelskiej, chociaż członkowie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej robili dobrą minę do złej gry. Można było jednak odnieść wrażenie, że Damian Grzeszczyk nie bardzo mógł liczyć na wielkie wsparcie Koalicji Obywatelskiej i jakoś nikt nie chciał za niego ,,umierać’’. Ale i on sam, potrafił publicznie dystansować się od Platformy Obywatelskiej i samego posła Jarosława Urbaniaka. Czwartym kandydatem był Alojzy Motylewski, ale jego start w wyborach można uznać jako wyborczy folklor.

Wybory pokazały, że ostrowianie są zadowoleni z rządów Beaty Klimek. Po raz pierwszy w historii Ostrowa prezydent tego miasta otrzymał reelekcję a do tego wygrał w pierwszej turze i to z tak ogromną przewagą. Beata Klimek otrzymała 20.483 głosy (65,15 proc.), Łukasz Mikołajczyk 6.402 głosy (20,36 proc.), Damian Grzeszczyk 3.985 (12,68 proc.) i Alojzy Motylewski 568 (1,81 proc.).

- Wczoraj były wielkie emocje, a od dziś rozpoczynamy już pracę dla naszego miasta i jego wspaniałych mieszkańców – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa. – Budujemy miasto dobre dla ludzi.

BIN

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe