Powiat Kaliski: Współpraca z ratownikami WOPR

  • 18.10.2018, 09:42
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Współpraca z ratownikami WOPR
W siedzibie Urzędu Miejskiego Gminy Opatówek odbyło się spotkanie, w czasie którego zawarto porozumienie o współpracy pomiędzy Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym Województwa Wielkopolskiego Zarząd Oddziału Rejonowego w Kaliszu, a Ochotniczą Strażą Pożarną Opatówek.

W spotkaniu uczestniczyli burmistrz gminy Opatówek Sebastian Wardęcki, prezes OSP Opatówek Krzysztof Karolewski oraz prezes Zarządu WOPR Województwa Wielkopolskiego Oddziału Rejonowego w Kaliszu Józef Gola. Głównym celem zawartego porozumienia jest podniesienie stopnia umiejętności pływackich wśród dzieci i młodzieży szkolnej na terenie Opatówka i gminy Opatówek. W ramach współpracy Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Wielkopolskiego Zarząd Oddziału Rejonowego w Kaliszu przeprowadzi w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych pogadanki w zakresie bezpiecznego przebywania nad akwenami. Organizować będzie także dla dzieci i młodzieży szkolnej (szkoły podstawowe i ponadpodstawowe) Gminy Opatówek szkolenia i kursy na: Ratownika Wodnego (MSW) - od 17 lat, szkolenia na stopień Młodego Ratownika. Ochotnicza Straż Pożarna w Opatówku utworzy społeczną drużynę WOPR, która wesprze w zabezpieczeniu akwenu w Szałem koło Kalisza drużynę WOPR.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe