Ostrów: Trwają prace na Nowej Krępie

  • 21.03.2017, 02:02
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Trwają prace na Nowej Krępie
Trwają prace modernizacyjne nawierzchni ulicy Nowa Krępa. Polegają one na nałożeniu warstwy wyrównawczej na istniejącej nawierzchni oraz nowej warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego. Wymienione zostały już krawężniki. W kolejnym etapie robót powstanie tu także ścieżka rowerowa.
Obecnie prace budowlane trwają na odcinku pomiędzy ulicą Marii Curie-Skłodowskiej a ulicą Przy Lesie. Inwestycję realizuje Przedsiębiorstwo Drogowe DROGBUD – Szablewski z Nowych Skalmierzyc. Pracownicy wykonawcy wymienili już krawężniki. Kolejne prace polegać będą na nałożeniu warstwy wyrównawczej na istniejącej nawierzchni oraz nowej warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego. - Poza nową nawierzchnią jezdni wykonany zostanie remont pętli autobusowej. Według podpisanej umowy, prace budowlane zakończą się w maju tego roku – informuje Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg. Stan nawierzchni jezdni ulicy z roku na rok ulegał pogorszeniu. - Wykonywano tu jedynie remonty cząstkowe, a konieczny był kompleksowy remont. Od lat zabiegałem o tę inwestycje. Starała się o nią także Rada Osiedla. Udało się w obecnej kadencji. To dla mieszkańców tej części miasta bardzo dobra wiadomość, ponieważ do tej pory użytkowanie tak ważnej w osiedlu ulicy było dla kierowców bardzo uciążliwe – mówi Jarosław Lisiecki, przewodniczący Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. W tym roku, w ramach kolejnego zadania, realizowane będą następne prace na terenie tej ulicy. – Modernizujemy drogę, której nawierzchnia jest już w wielu miejscach uszkodzona. To najwyższy czas, by takie prace wykonać Z myślą o użytkownikach jednośladów powstanie tu także ścieżka rowerowa. Ta część osiedla zyska estetyczny wygląd, a ulica bezpieczną nawierzchnię – dodaje Beata Klimek, prezydent miasta. W tym roku na zadania związane z infrastrukturą drogową Ostrów Wielkopolski wyda ponad 14 milionów złotych.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe