Ostrów: Żółty Talerz w Szkole Podstawowej nr 4

  • 17.10.2018, 11:19
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Żółty Talerz w Szkole Podstawowej nr 4
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Królowej Jadwigi w Ostrowie Wielkopolskim zakwalifikowała się ponownie do programu Żółty Talerz , którego już III edycja ruszyła w nowym roku szkolnym.

Żółty Talerz to program, który wspiera system żywienia dzieci poprzez wzbogacenie i rozszerzenie oferty żywieniowej, uczynienie posiłków dla dzieci pełnowartościowymi ze zdrowotnego punktu widzenia oraz działanie na rzecz podniesienia świadomości w dziedzinie zdrowego odżywiania .

Po raz pierwszy szkoła przystąpiła do projektu w listopadzie 2017 r. i dzięki Fundacji Państwa Kulczyków wszystkie dzieci codziennie otrzymują darmowe drugie śniadanie , na które składają się dwie kanapki przygotowane zgodnie z zaleceniami partnera merytorycznego programu – Wydziału Nauki o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW. 246 uczniów klas 0-VII codziennie konsumuje na dużej przerwie 492 kanapki przygotowane przez firmę cateringową. Szkołę na inauguracji III edycji w Warszawie, w Pracowni Efektu Domina reprezentowała dyrektor Renata Spodzieja.

 

Realizacji programu towarzyszą także różnego rodzaju akcje, warsztaty edukacyjne dla uczniów, kampanie informacyjne dla rodziców dotyczące zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia oraz wyrabiania właściwych nawyków żywieniowych. Organizatorzy zadbali także, żeby dzieci uczestniczące w programie jadły nie tylko zdrowo, ale również smacznie. W tym celu uczniowie i nauczyciele biorą udział w specjalnych warsztatach organizowanych w warszawskiej Pracowni Efektu Domina, podczas których uczą się , jak atrakcyjnie przygotować potrawy. Zajęcia prowadzi Katia Roman-Trzaska, założycielka Little Chef, pierwszej i największej szkoły gotowania dla dzieci w Polsce.

Dominika Kulczyk od lat zajmuje się pomaganiem , a Fundacja Kulczyk Foundation, którą prowadzi, wsparła ponad 100 organizacji pozarządowych, realizując liczne projekty w Polsce i w ponad 30 krajach na całym świecie.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe