Kalisz: Policja zabezpieczyła nielegalny alkohol

  • 17.10.2018, 09:30
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Policja zabezpieczyła nielegalny alkohol
Ponad 2000 litrów spirytusu zabezpieczyli funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy, to ponad 110 000 złotych. Teraz 42-letniemu mężczyźnie, który przewoził nielegalny alkohol, grozi wysoka grzywna.

Kaliscy policjanci systematycznie podejmują działania wymierzone przeciwko produkcji oraz sprzedaży towarów bez polskich znaków akcyzy. Konsekwentne podejmowane czynności przynoszą wymierne efekty.
Ostatnie tego typu działania miały miejsce w miniony piątek, tj. 12 października br. W trakcie wykonywanych czynności kaliscy kryminalni zatrzymali do kontroli samochód, którego kierowca przewoził kartony, a w nich plastikowe butelki z nielegalnym alkoholem. Tego samego dnia funkcjonariusze przeszukali również wynajmowane przez 42-latka pomieszczenia magazynowe, w których składowany był alkohol bez polskich znaków akcyzy.
Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 2 161 litrów nielegalnego alkoholu. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzy to ponad 110 tysięcy złotych. Do sprawy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 42 lat.
Teraz próbki zabezpieczonego spirytusu zostaną poddane szczegółowej analizie. Mężczyźni usłyszeli zarzut przewożenia, przechowywania wyrobów spirytusowych bez polskich znaków akcyzy. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym grozi im za to kara do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.
KMP Kalisz

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe