×

Kalisz: Kurs na rewitalizację dofinansowany

  • 10.10.2018, 17:38
  • Karolina Binek
Kalisz: Kurs na rewitalizację dofinansowany
9.687.805,33 zł tyle dofinansowania otrzymał Kalisz w ramach projektu „Kalisz – kurs na rewitalizację”. Całkowita wartość inwestycji wynosi 14.430.118,35 zł.

20 września br. Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął uchwałę w sprawie wyboru projektów do dofinansowania w konkursie na poddziałanie 9.2.2 „Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych w ramach ZIT dla rozwoju AKO”. Projekt z Kalisza uzyskał najwięcej punktów, dzięki czemu zdobył pierwsze miejsce w rankingu.

Zadania, jakie zostaną zrealizowane w ramach projektu to utworzenie Centrum Aktywności Mieszkańców, rewaloryzacja Plant Miejskich, przebudowa ulic Śródmiejskiej, Piskorzewskiej i Zamkowej, gdzie utworzone będą tzw. woonerfy.

Na potrzeby Centrum Aktywności Mieszkańców zostaną zaadaptowane i przebudowane lokale użytkowe mieszczące się przy ul. Podgórze 2-4, gdzie powstanie Dom Sąsiedzki, a także lokal przy ul. Babina 1, gdzie swoją siedzibę będzie miało Centrum Organizacji Pozarządowych oraz była hala targowa Rogatka, w której działać będzie Akcelerator Kultury.

Realizacja projektu przewidziana jest do końca 2020 r.

Fot. www.kalisz.pl

Karolina Binek
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe