×

Powiat Ostrowski: Przyjaciele biblioteki

  • 10.10.2018, 10:38
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Przyjaciele biblioteki
Biskup kaliski Edward Janiak i wójt gminy Sieroszewice Czesław Berkowski odebrali statuetki Przyjaciela Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach. Spotkanie z gośćmi odbyło się w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieroszewicach biskup kaliski Edward Janiak i wójt Czesław Berkowski spotkali się z uczniami klasy szóstej i ósmej Szkoły Podstawowej w Rososzycy. Zaproszonych gości i młodzież gorąco przywitała dyrektor biblioteki Maria Marciniak. Uczniowie wysłuchali dwóch opowiadań związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości z książki „Dzieje Państwa Polskiego. Historia Polski”, które przeczytali dostojni goście. Uczniom towarzyszyły wychowawczynie Beata Rauk i Wioletta Praczyńska. Spotkanie zaszczycili także swoją obecnością: ks. kanonik Damian Hołoś, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Latowicach, ks. kanonik Krzysztof Duchnowski, kapelan biskupa i Renata Jurowicz, redaktor dwutygodnika „Opiekun”.

 

Po czytaniu ks. biskup Edward Janiak podkreślał, że w diecezji kaliskiej obchodzony jest Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Kaliskiego. – Tysiące ludzi z Polski i zagranicy przyjeżdżają do św. Józefa, aby powierzać mu swoje sprawy. Św. Józef to patron małżonków i rodzin. Młodzi ludzie modlą się do niego o dobrą żonę i dobrego męża. Zachęcam was do modlitwy – mówił ordynariusz diecezji kaliskiej. Duchowny opowiedział młodzieży o funkcjonowaniu Zespołu Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej i zachęcał do wstąpienia w jej progi po zakończeniu nauki w szkole podstawowej. W swoim wystąpieniu wójt dziękował dyrektor i pracownikom biblioteki za zaangażowanie na rzecz krzewienia czytelnictwa poprzez organizowanie spotkań autorskich, okolicznościowych czytań, czy konkursów dla dzieci i dorosłych.

 

Spotkanie było okazją do wręczenia ks. biskupowi Edwardowi Janiakowi i wójtowi Czesławowi Berkowskiemu statuetek Przyjaciel Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach. Po zakończeniu części oficjalnej młodzież mogła obejrzeć wystawę przygotowaną z okazji 100-lecia niepodległości. Ks. biskup ofiarował uczniom obrazki z wizerunkiem św. Józefa Kaliskiego.

 

EK

Fot. Ewa Kotowska-Rasiak

 

 

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe