×

Biegi: Ptolemeuszowe bieganie. Kozłowski znów najlepszy

  • 9.10.2018, 09:04
  • Ryszard Binczak
Biegi: Ptolemeuszowe bieganie. Kozłowski znów najlepszy
Artur Kozłowski z Sieradza wygrał 38. Międzynarodowy Bieg Uliczny Ptolemeusza. To już szóste zwycięstwo tego zawodnika w najpopularniejszej i największej kaliskiej imprezie biegowej. W minioną niedzielę, 10-kilometrową trasę ulicami miasta pokonało ponad 800 uczestników.

Nie zawiodła pogoda i miłośnicy biegania. Frekwencja znów była wysoka. Na starcie stanęło 839 uczestników, zarówno wytrawnych biegaczy, jak i amatorów, którzy udział w tego typu imprezach traktują jako świetną formę aktywności ruchowej.

Pierwszy linię mety przekroczył Artur Kozłowski z Sieradza i fakt ten nie był zaskoczeniem, bowiem było to już jego szóste zwycięstwo na przestrzeni kilku ostatnich edycji „Ptolemeusza”. 10-kilometrową trasę, ze startem i metą przy kaliskim teatrze, reprezentant Polski i olimpijczyk z Rio de Janeiro pokonał w czasie 31 minut i 23 sekund. Drugie miejsce na podium zajął Ilja Sławenskij, a trzeci był ubiegłoroczny zwycięzca Pawel Olijnyk. Wśród pań triumfowała Iryna Somava, przed Moniką Kaczmarek i Katsiaryną Ptashuk. Najwyżej sklasyfikowanymi kaliszanami byli Karolina Górna i Mateusz Łańduch.

Podobnie jak w latach ubiegłych, w ramach biegu głównego prowadzone były też klasyfikacje dodatkowe, m.in. służb mundurowych. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe medale. Dla najlepszych przygotowano też puchary i nagrody rzeczowe.

Wcześniej odbyły się też biegi szkolne i wzbudzająca jak zwykle najwięcej emocji rywalizacja przedszkolaków. Dodatkową atrakcją było, uruchomione w ramach projektu „Lekkoatletyka dla każdego”, miasteczko lekkoatletyczne, gdzie najmłodsi mogli się sprawdzić w różnego rodzaju konkurencjach i zabawach ruchowych. Dyplomy uczestnictwa i medale wręczał im m.in. Szymon Ziółkowski, mistrz olimpijski w rzucie młotem.

Organizatorem 38. Bieg Ptolemeusza był Ośrodek Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu. Współorganizatorami: Miasto Kalisz, Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej
w Kaliszu, Komenda Miejska Policji w Kaliszu, Straż Miejska w Kaliszu,
Kaliski Szkolny Związek Sportowy, Gimnazjum nr 3 w Kaliszu oraz przedszkola publiczne i niepubliczne
z terenu Kalisza.
Głównym sponsorem imprezy była firma Nestle.

Tekst: Karina Zachara, fot. Krystian Chęciński, K. Zachara.

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe