Ostrów: Bunt w areszcie i pożar

  • 08.10.2018, 15:30
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Bunt w areszcie i pożar
Bunt na placu spacerowym, pożar w oddziale mieszkalnym, napad na konwój i pościg- funkcjonariusze policji, aresztu śledczego, straży pożarnej, straży miejskiej, ratownicy medyczni i pracownicy Urzędu Miasta uczestniczyli we wspólnych ćwiczeniach mających na celu sprawdzenie koordynacji działań podczas zagrożenia w Areszcie Śledczym.

To kolejne cykliczne ćwiczenia sprawdzające gotowość i koordynacje działań służb, jakie przeprowadzane są w przypadku zaistnienia zagrożenia na terenie miasta i powiatu ostrowskiego.
Ćwiczenia na terenie ostrowskiego Aresztu Śledczego symulowały akcję podjętą w związku z buntem osadzonych na placu spacerowym, następnie pożarem w oddziale mieszkalnym i ewakuacji z zagrożonego rejonu, pościgiem w przypadku ucieczki osadzonego i udzieleniu pomocy poszkodowanym.
Z tego też powodu w ćwiczeniach brali udział policjanci, funkcjonariusze Aresztu Śledczego, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Ratownicy Medyczni, a także funkcjonariusze Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.
Każda ze służb, w związku z wystąpieniem tego typu zagrożeń, ma określone zadania. Jednakże aby wszystkie działania były jednolite i sprawnie zarządzane, ćwiczono m.in. współdziałanie poszczególnych służb w zakresie informowania o rozwoju sytuacji.
Komendanci, dyrektorzy i kierownicy podległych służb biorących udział w ćwiczeniach, ocenili pozytywnie przebieg wszystkich działań.
KPP Ostrów

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe