Kalisz: Kolejne dopalacze zabezpieczone

  • 03.10.2018, 12:24
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Kolejne dopalacze zabezpieczone
160 sztuk opakowań nowych substancji psychoaktywnych tzw. dopalaczy zabezpieczyli policjanci z Wydziału Kryminalnego kaliskiej komendy. Podczas akcji zatrzymano 21-letniego mieszkańca Kalisza, któremu przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości nowych substancji psychoaktywnych. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za to przestępstwo grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

 Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu od wielu lat podejmują działania skierowane przeciwko osobom handlującym środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi. Nowela ustaw o przeciwdziałaniu narkomanii oraz o Państwowej Inspekcji Sanitarnej zakłada penalizację posiadania tzw. dopalaczy. Za posiadanie ich znacznych ilości grozi do trzech lat więzienia, a za handel nimi nawet do 12 lat.
Kolejną partię niebezpiecznych dla zdrowia substancji zabezpieczyli funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego kaliskiej komendy. Policjanci mieli informację, że na terenie miasta może znajdować się punkt, w którym rozprowadzane są tzw. dopalacze. Trop doprowadził ich do jednego z domów na terenie osiedla Winiary. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli łącznie 160 opakowań zawierających susz rośliny. Wstępne badanie zabezpieczonych środków testerem narkotykowym wykazało, że mogą one zawierać w swoim składzie substancje zabronione. Do sprawy został zatrzymany 21-letni mężczyzna.
Dalej sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego. Zabezpieczone substancje trafiły do policyjnego depozytu. Ich próbki zostaną przesłane do badań laboratoryjnych.
Kaliscy policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 21-latkowi zarzut określony w artykule 62b znowelizowanej Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyzna odpowie przed sądem za posiadanie znacznych ilości nowych substancji psychoaktywnych. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.
KMP Kalisz
 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe