Powiat Ostrowski: Trzecie miejsce KGW z Głogowa

  • 03.10.2018, 12:02
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Trzecie miejsce KGW z Głogowa
KGW z Głogowa uczestniczyło w pierwszej edycji Turnieju Kół Wiejskich Południowej Wielkopolski. Organizatorem imprezy było Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Tegoroczna edycja odbyła się na terenie Dworku Marii Dąbrowskiej w Russowie. Panie z 15 kół rywalizowały w czterech konkurencjach: kulinarnej - potrawę z dyni i ziemniaków przygotowała Mirosława Sójka; rękodzielniczej - wielkopolską zazdrostkę wycinała Donata Kaczocha; literackiej - wiersz o swojej miejscowości przedstawiła Mariola Janiak; sprawnościowej - obierania warzyw i szatkowania kapusty na czas podjęły się Tomiła Wiśniewska Akerman, Sylwia Jańczak, Mirosława Sójka.

Wszystkie konkurencje oceniane były przez pięcioosobowe jury. Po zsumowaniu wszystkich punktów głogowskie gospodynie zajęły trzecie miejsce. Otrzymały bon o wartości 1000 złotych na zakup sprzętu AGD ufundowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, statuetkę oraz dyplom.

Warto dodać, że panie wspierane były przez Zespół Tańca Ludowego „Głogowianie”, który w czasie imprezy prezentował na scenie tańce Ziemi Kaliskiej. Panie z Głogowej zachwyciły wszystkich pyszną zupą dyniową, smacznym pyrczokiem oraz pięknie przygotowanym stanowiskiem.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe