Kalisz: Sukces kaliskiej policjantki

  • 03.10.2018, 09:00
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Sukces kaliskiej policjantki
Sierż. szt. Patrycji Wojtas wraz ze swoimi czworonożnym partnerem po raz kolejny stanęli na najwyższym stopniu podium. Podczas szkolenia zorganizowanego przez Polski Związek Instruktorów i Przewodników Psów Służbowych przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, triumfowali w kategorii „patrolowej”. W kursie uczestniczyły zespoły, z formacji mundurowych z całego kraju.

Polski Związek Instruktorów i Przewodników Psów Służbowych organizuje cykliczne szkolenia doskonalące dla przewodników psów służbowych, ze wszystkich służb mundurowych. Ich głównym celem jest podniesienie wartości użytkowej psów, umiejętności praktycznej pracy przewodnika z psem oraz wzajemna wymiana doświadczeń między przewodnikami z różnych służb mundurowych.
Szkolenie w którym uczestniczyła kaliska policjantka sierż. szt. Patrycja Wojtas zorganizowano w Sulejowie, w dniach od 24 - 26 września. W kursie uczestniczyły zespoły przewodników z psami: patrolowo-tropiącymi, wyszkolonymi do wykrywania zapachów narkotyków, a także materiałów wybuchowych. W zajęciach oprócz funkcjonariuszy Policji uczestniczyli także przedstawiciele Żandarmerii Wojskowej, Służby Celno-Skarbowej oraz Straży Miejskiej.
Wśród uczestników znalazł się również zespół z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Sierż. szt. Patrycja Wojtas ze swoim czworonożnym partnerem Brego, szkolili swoje umiejętności praktyczne w zakresie interwencji, z którymi mogą spotkać się w codziennej służbie. Głównym zadaniem czworonogów patrolujących jest oddziaływanie prewencyjne. Tego rodzaju psy są również wykorzystywane w trakcie zabezpieczania imprez masowych, zatrzymywania osób podejrzanych o zakłócanie porządku oraz pilnowania i konwojowania zatrzymanych.
W kategorii patrolowej, bezkonkurencyjni okazali się przedstawiciele z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Sierż. sztab. Patrycja Wojtas oraz jej czworonożny partner Brego otrzymali z rąk organizatorów puchar dla „Najlepszego zespołu patrolowego”.
KMP Kalisz
Fot. Piotr Taras - Polski Związek Instruktorów i Przewodników Psów Służbowych

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe