Powiat Ostrowski: Gmina Przygodzice skorzystała z rządowego wsparcia dla OSP

  • 02.10.2018, 09:42
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Gmina Przygodzice skorzystała z rządowego wsparcia dla OSP
Zakup specjalistycznych nożyc hydraulicznych dla OSP możliwy dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sprawiedliwości pozyskanemu przez przygodzicki samorząd.

Nowoczesny zestaw narzędzi ratowniczych o wartości 62 tys. zł trafi za pośrednictwem Gminy Przygodzice do jednostki OSP w Czarnymlesie - jednej z dwóch remiz w tej gminie, funkcjonujących w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym. Zakup jest możliwy dzięki dofinansowaniu z Funduszu Sprawiedliwości. Wkład gminy wyniesie zaledwie 1 proc. wartości dofinansowania (620 zł).
Jak mówi Przemysław Kaźmierczak - prezes gminnego ZOSP RP w Przygodzicach, zarząd Związku zdecydował o przeznaczeniu dofinansowania z MS na zakup zestawu dla Czarnegolasu. ,,Postanowiliśmy nie dzielić całej kwoty na wszystkie jednostki, a przeznaczyć ją na zakup konkretnego wyposażenia, tym bardziej że czarnoleski zestaw jest już wysłużony i niekompatybilny ze sprzętem PSP".
Z kolei wójt Krzysztof Rasiak zaznacza, że gmina korzysta z każdej okazji do sprzętowego wzmocnienia straży pożarnych - ,,Dobrze, że taką możliwość stworzono".
Zreformowany Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej-Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest minister sprawiedliwości rozporządza pieniędzmi zasądzanymi m.in. od sprawców przestępstw drogowych. Budżet Funduszu to ponad 100 mln zł.
Program wsparcia z Funduszu Sprawiedliwości dla Ochotniczych Straży Pożarnych realizowany jest we współpracy z Państwową Strażą Pożarną.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe