Ostrów: Rozwój i inwestycje CRK

  • 30.09.2018, 09:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Rozwój i inwestycje CRK
Grupa Kapitałowa Centrum Rozwoju Komunalnego w latach 2015 - 2018 przeznaczyła na inwestycje ponad 141 mln. To niemal dwukrotnie więcej niż w poprzedniej kadencji. Miejskie spółki komunalne inwestują nie tylko w infrastrukturę techniczną, ale również w nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania.

Pod względem inwestycji 2018 rok jest rekordowy dla miejskiego sektora komunalnego. Planowane inwestycje w całej grupie kapitałowej CRK to ponad 50 mln.

- Przeznaczenie tak dużych środków na inwestycje to efekt dobrego zarządzania miejskim sektorem komunalnym. Pieniądze nie są „przejadane” na bieżące wydatki, ale inwestowane z myślą o długofalowych korzyściach dla miasta i mieszkańców – podkreśla Bartosz Ziółkowski, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego.

Wśród najważniejszych inwestycji komunalnych obecnej kadencji są m.in. pierwsze w Wielkopolsce autobusy elektryczne, innowacyjny system ich ładowania własną „zieloną” energią oraz wdrożenie Roweru Miejskiego. Wybudowano również 4 nowe bloki w ramach programu dla systematycznych, przeprowadzono termomodernizację wielu komunalnych budynków mieszkalnych. Wykonano niemal 7 km nowych sieci i przyłączy ciepłowniczych. Rozpoczęto modernizację oczyszczalni ścieków oraz budowę systemu zagospodarowania osadów ściekowych. Ponadto zainicjowano projekt Ostrowskiego Rynku Energetycznego z udziałem kilkudziesięciu lokalnych przedsiębiorców.

W ostatnich latach miejskie spółki komunalne realizują również największe w historii Ostrowa Wielkopolskiego projekty unijne, takie jak: „Uporządkowanie gospodarki wodno–ściekowej i osadowej na terenie aglomeracji Ostrów Wielkopolski” czy „Unowocześnienie transportu miejskiego Ostrowa Wielkopolskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej”.

- Inwestycje komunalne to jeden z najważniejszych elementów budowania miasta nowoczesnej gospodarki – podsumowuje Bartosz Ziółkowski.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe