Ostrów: Granty dla młodych

  • 30.09.2018, 08:30
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Granty dla młodych
Kilkanaście inicjatyw sportowych dla dzieci i młodzieży zrealizowano już w ramach komunalnego programu grantowego Centrum Rozwoju Komunalnego. W turniejach, zajęciach i rozgrywkach uczestniczyło ponad 1000 ostrowskich dzieci i młodzieży.

W 2018 roku Centrum Rozwoju Komunalnego utworzyło sportowy program grantowy dla wsparcia lokalnego sportu dzieci i młodzieży. To jedna z tzw. innowacji społecznych. Dofinansowanie otrzymało 28 inicjatyw realizowanych przez ostrowskie organizacje sportowe.

- Program ma rozwijać w mieście oddolną aktywność fizyczną młodych ostrowian, również na tym pierwszym szkolnym poziomie. Każda taka sportowa aktywność dzieci i młodzieży zamiast spędzania czasu przed komputerem czy smartfonem jest w dzisiejszym świecie wielką wartością – wskazuje Mateusz Nycek, specjalista
z Centrum Rozwoju Komunalnego.

Wśród 28 dofinansowanych przez grupę kapitałową Centrum Rozwoju Komunalnego inicjatyw sportowych są zajęcia, turnieje, warsztaty w różnych dyscyplinach sportowych, m.in. mistrzostwa lekkoatletyczne, zawody pływackie, turniej sztuk walki, wyścigi rowerowe, rozgrywki w koszykówkę, piłkę nożną i ręczną. Realizowane są przez cały 2018 rok.

- Gospodarka komunalna to nie tylko infrastruktura i technologie. Równie ważne są inwestycje w ludzi, szczególnie młode pokolenie Ruch i aktywność fizyczna najmłodszych to nauka dobrych nawyków i zdrowi mieszkańcy
w przyszłości. Na tym polegają nowoczesne i długofalowe inwestycje społeczne
– podkreśla Mateusz Nycek.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe