Ostrów: Nauczyciel ZST najlepszy w Wielkopolsce

  • 28.09.2018, 09:29
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Nauczyciel ZST najlepszy w Wielkopolsce
Paweł Sobczak, nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim zwyciężył w wojewódzkim konkursie zdobywając tytuł „Wielkopolski Nauczyciel Roku”.

Uroczysta gala podsumowująca konkursy Samorządu Województwa Wielkopolskiego o tytuły „Wielkopolska Szkoła Roku” oraz „Wielkopolski Nauczyciel Roku” miała miejsce 25 września 2018r. w Teatrze Wielkim im. Stanisław Moniuszki w Poznaniu. W ocenie najlepszego nauczyciela i najlepszej szkoły z Wielkopolski kierowano się innowacyjnością, wysoką jakością nauczania, współpracą ze środowiskiem lokalnym oraz kształtowaniem wśród uczniów postaw patriotycznych i obywatelskich.

Główna nagroda i tytuł „Wielkopolski Nauczyciel Roku” przyznana została Pawłowi Sobczakowi z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Z rąk Marzeny Wodzińskiej Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego nauczyciel z Ostrowa odebrał pamiątkową statuetkę, dyplom oraz nagrodę finansową w wysokości 10 tys. zł. Do tego niebywałego sukcesu odniósł się starosta ostrowski Paweł Rajski, który dzień później pogratulował laureatowi w obecności jego wychowanków, tegorocznych stypendystów.
Warto dodać, że w gronie wyróżnionych nauczycieli znalazł się także Grzegorz Szubert, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Wierzbnie Radny Powiatu Ostrowskiego, który otrzymał pamiątkową statuetkę, dyplom oraz nagrodę finansową w wysokości 1.500 zł.
W sumie w kategorii nauczycieli oraz szkół przyznano po 5 nagród i po 15 wyróżnień.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe