Ostrów: Alpiniści w akcji

  • 27.09.2018, 10:38
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Alpiniści w akcji
Dobiegł końca remont 65 metrowego komina w Elektrociepłowni Ostrów przy ul. Grunwaldzkiej 74.

Komin należący do Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego S.A. przy ul. Grunwaldzkiej zyskał nowy wygląd. Prace remontowe na obiekcie prowadzone były przez wyłonioną w przetargu firmę specjalizującą się w wykonywaniu prac na wysokościach techniką alpinistyczną.
- W ramach prac związanych z remontem żelbetowego komina wykonano nowe izolacje, zabezpieczono wszystkie rysy, szczeliny, ubytki, wyczyszczono powierzchnię płaszcza komina, zamontowano płyty okapu po obwodzie komina itp. - mówi Marian Kupijaj, prezes Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego S.A. w Ostrowie.
Najbardziej jednak widocznym dla oka mieszkańców elementem prac remontowych komina było jego odmalowanie. Grafika zewnętrznego trzonu komina, w tym logotypu, została zachowana. Dominującymi kolorami okalającymi komin są niebieski, czerwony i szary.
Tak gruntowne remonty komina w EC Ostrów przeprowadzane są sukcesywnie co 8-10 lat - informuje prezes OZC. - Te prace trzeba wykonać, by nie doszło do awarii w okresie grzewczym.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe