Żużel: Wielkie ściganie 20 października

  • 25.09.2018, 12:49
  • Ryszard Binczak
Żużel: Wielkie ściganie 20 października
66. Turniej o Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego odbędzie się 20 października. Organizatorzy zapewniają, że atrakcji nie zabraknie, a na starcie pojawią się najlepsi żużlowcy.

Zarząd TŻ Ostrovia początkowo planował, by turniej rozegrać 15 sierpnia. Uznano wówczas, że nie będzie to jednak najlepszy termin, gdyż w trakcie trwania ligowych rozgrywek trudno będzie zbudować odpowiedni budżet, by zapewnić temu prestiżowemu turniejowi doborową obsadę.

- Dlatego zdecydowaliśmy, że zawody te rozegrane zostaną w październiku, tradycyjnie będą one kończyć sezon żużlowy w Polsce - mówi Radosław Strzelczyk, prezes TŻ Ostrovia. - Już prowadzimy rozmowy z zawodnikami i sponsorami. Wierzę, że w tym roku nawet w październiku uda nam się zapewnić ciekawą obsadę tego znanego i cenionego w światku żużlowym turnieju.

Warto przypomnieć, że na liście zwycięzców tego turnieju znajdują się gwiazdy światowego żużla m.in.: Nicki Pedersen, Tomasz Gollob, Jarosław Hampel, Piotr Protasiewicz, Bartosz Zmarzlik czy Tai Woffinden. To cenne trofeum zdobywali także zawodnicy startujący w barwach ostrowskich klubów - Kazimierz Bentke, Jacek Brucheiser i Marek Garsztka.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe