Powiat Kaliski: Powiatowa Rada Biznesu powołana

  • 20.03.2017, 11:28
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Powiatowa Rada Biznesu powołana
Drugie wydarzenie z cyklu "Śniadanie biznesowe" odbyło się w powiecie kaliskim w Hotelu Kristoff. Podczas spotkania starosta kaliski Krzysztof Nosal powołał do działania Powiatową Radę Biznesu, która ma doradzać staroście w zakresie rozwoju przedsiębiorczości w powiecie kaliskim i Aglomeracji Kalisko- Ostrowskiej.
Przedsiębiorcy z powiatu kaliskiego spotkali się, by dowiedzieć się najnowszych informacji dotyczących oferty banku Spółdzielczego Ziemi Kaliskiej wspierającego rozwój przedsiębiorczości, rozwiązań podatkowych w 2017 roku, oszczędzania energii, zmian w administracji skarbowej, możliwości pozyskiwania środków unijnych, nowych pozycji WFOSiGW w Poznaniu, propozycji Regionalnej Izby Gospodarczej i Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko- Ostrowska. Po 10 latach współpracy Starosty Kaliskiego z przedsiębiorcami z powiatu i miasta Kalisza wykrystalizowało się grono kompetentnych ludzi, którym zależy na rozwoju przedsiębiorczości na terenie powiatu kaliskiego oraz Aglomeracji Kalisko- Ostrowskiej. -Sukcesem Powiatu jest skonsolidowanie tej grupy, o której z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że są przyjaciółmi powiatu kaliskiego. Z którymi chcemy współpracować, bo to jest dla nas cenne źródło informacji. Są takie sytuacje, że my jako samorządowcy chcielibyśmy z Wami skonsultować, bo mamy Wam służyć, bo Wy robicie interes na terenie powiatu i ta pomoc urzędnicza tez często jest potrzebna. Stąd ten pomysł, aby można było powołać Radę Biznesu. To będzie w luźnej formie bez zbędnych struktur, bo chcę umożliwić kontakt, aby była możliwość bliższej współpracy i konsultacji- mówił Starosta Kaliski Krzysztof Nosal podczas "Śniadania biznesowego". Powiatowa Rada Biznesu ma pomóc w opracowaniu w miarę potrzeb wizji rozwoju powiatu priorytetów i głównych założeń dotyczących rozwoju gospodarczego, w opiniowaniu strategicznych dokumentów dotyczących planów rozwoju, planów zagospodarowania przestrzennego, w reprezentowaniu interesów środowiska przedsiębiorców oraz w promocji firm działających na terenie powiatu kaliskiego. Podczas "Śniadania biznesowego" przedsiębiorcy mieli prelekcje dotyczące najważniejszych spraw związanych z ich działalnościami. O pakiecie narzędzi finansowych dla przedsiębiorstw w Banku Spółdzielczym Ziemi Kaliskiej mówił Marek Puchała Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego Ziemi Kaliskiej. O tym jak zabezpieczyć się przed rosnącymi cenami energii elektrycznej? Kiedy opłaca się stosować odnawialne źródła energii w firmie mówił Maciej Borowiak Lider ds. Rozwoju i Marketingu w Firmie BREWA S.C. O Krajowej Administracji Skarbowej i zmianach w administracji skarbowej od 1 marca 2017 r. mówił mec. Wojciech Matuszczak Partner w firmie doradczej TL HUB. O dotacjach UE skierowanych do wielkopolskich przedsiębiorstw mówił Przemysław Silski z Firmy ECDF. O możliwości pozyskiwania środków unijnych przez przedsiębiorców z terenu powiatu kaliskiego mówiła Karolina Figas Kierownik biura LGD "Długosz Królewski" w Brzezinach. Natomiast o nowej propozycji dla przedsiębiorców WFOŚiGW mówił Marek Baumgart Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Poznaniu. O bieżącej działalności Regionalnej Izby Gospodarczej oraz o Stowarzyszeniu Aglomeracja Kalisko-Ostrowska mówili Andrzej Spychalski i Ewa Milewska. W P Fot: W.Przybylska
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe