Kalisz: Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

  • 25.09.2018, 20:25
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani
Całkowitym brakiem wyobraźni kierują się osoby, które po wypiciu alkoholu wsiadają za kierownicę pojazdów. Jak widać nie wszyscy zdają sobie sprawę z konsekwencji, jakie wynikają z takiego zachowania. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stawiszynie w przeciągu kilku minut wyeliminowali z ruchu drogowego, dwóch nieodpowiedzialnych kierowców. O dalszym losie mężczyzn zdecyduje teraz sąd. Grozić im może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Miniony weekend na kaliskich drogach upłynął pod znakiem wzmożonych kontroli trzeźwości kierujących. Policjanci w ramach akcji "Trzeźwość" kontrolowali kierowców w wielu miejscach, na terenie miasta i powiatu kaliskiego. Tego typu cykliczne działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w szczególności spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.
Jedna z nietypowych kontroli miała miejsce w sobotę, 22 września br. na terenie Gminy Mycielin. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stawiszynie zatrzymali do kontroli drogowej, kierującego audi mężczyznę. Podejrzenia mundurowych wzbudził stan trzeźwości 29-latka.

W trakcie kontroli funkcjonariusze zauważyli motorowerzystę, który był ewidentnie zaskoczony widokiem policyjnego patrolu. Mężczyzna zatrzymał swój pojazd w pobliżu miejsca kontroli. Mundurowi postanowili sprawdzić, co było powodem jego nietypowego zachowania. Podczas rozmowy z 64-latkiem, policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy, wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie kierowcy jednośladu.
Sprawdzenie stanu trzeźwości kierującego audi dało również wynik pozytywny. Okazało się, że mieszkaniec powiatu tureckiego wsiadł za kierownicę mając ponad promil alkoholu w organizmie.
Przypominamy zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości (stężenie alkoholu w organizmie kierowcy powyżej 0,5 promila) stanowi przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2. Jednocześnie w stosunku do tego typu kierowców sąd może orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów, na dłuższy czas.
KMP Kalisz

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe