Powiat Ostrowski: Seniorzy w kopalniach

  • 24.09.2018, 10:10
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Seniorzy w kopalniach
Uczestnicy piątego wyjazdu edukacyjnego w ramach projektu pn. "Bezpieczny i aktywny senior" wyjechali na Dolny Śląsk, gdzie zajmowali się górnictwem. W wyjeździe wzieło udział 62 seniorów z terenu gminy Raszków.

W Kopalni Złota w Złotym Stoku seniorzy zobaczyli sztolnie, w których przez kilkaset lat wydobywane były złoto oraz arsen z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem. Drugim etapem zajęć była wizyta w Kopalni Węgla Kamiennego w Wałbrzychu, gdzie uczestnicy wyjazdu zobaczyli dawne konstrukcje i rozwiązania procesów technologicznych, wieże szybów Julia i Sobótka oraz warsztaty mechaniczne pochodzące jeszcze z XIX wieku. Zakończeniem wyjazdu był udział w spektaklu teatralnym "Hamlet, książę Danii" w Legnicy. 
Zadanie "Bezpieczny i aktywny senior" jest organizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa i współfinansowane ze środków Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.
Fot. Andrzej Jarmuszczak 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe