Ostrów: CBA kontroluje zamówienia publiczne w szpitalu

  • 20.09.2018, 15:41 (aktualizacja 20.09.2018, 15:43)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: CBA kontroluje zamówienia publiczne w szpitalu
Pisaliśmy wczoraj, że do Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim, 18 września, weszli funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Dziś udało nam się uzyskać komentarz zastępcy dyrektora szpitala i dyrektor Biura Promocji Relacji Społecznych Starostwa Powiatowego.

Przypomnijmy. Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego w ostrowskim szpitalu rozpoczęli kontrolę. Dotyczy ona zamówień publicznych ogłaszanych przez dyrekcję szpitala w latach 2015 - 2018. Jaku udało nam się dowiedzieć nieoficjalnie, funkcjonariusze mogą interesować się nowo wybudowanym skrzydłem szpitala ostrowskiego. Jednak CBA nie potwierdza tej informacji

- Dziś mogę powiedzieć, ze nikomu nie postawiono zarzutów i nikt nie został zatrzymany - mówi Piotr Kaczorek, rzecznik prasowy CBA w Warszawie. - Więcej szczegółów na temat kontroli na tym jej etapie nie można ujawnić.

Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie Piotra Skoczylasa, zastępcę dyrektora szpitala.

- 18 września br. w ostrowskim szpitalu rozpoczęła się rutynowa kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego – mówi Piotr Skoczylas. -. Przedmiotem mającej charakter doraźnej kontroli są procedury przygotowania i realizacji wybranych zamówień publicznych udzielonych przez szpital w latach 2015- 2018. Szpital niezwłocznie udostępnił wnioskowaną przez kontrolujących pełna dokumentację.

Do sprawy ustosunkował się także Janusz Grzesiak, dyrektor Biura Promocji Relacji Społecznych Starostwa Powiatowego.

- Od kilku lat ostrowski szpital jest wielkim placem budowy, bo tego przede wszystkim oczekują pacjenci - mówi. - Aktualnie trwa rozbudowa szpitala, prowadzone są remonty oddziałów oraz zakupy sprzętu i aparatury medycznej. Naturalną konsekwencją prowadzonych inwestycji są kontrole prowadzone przez organy upoważnione do sprawdzania prawidłowego wydatkowania środków publicznych, to rzecz jak najbardziej naturalna i tylko w takich kategoriach traktujemy tę kontrolę.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe