Powiat Kaliski: Emeryci i renciści z Brzezin świętowali jubileusz 15-lecia

  • 19.09.2018, 10:01
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Emeryci i renciści z Brzezin świętowali jubileusz 15-lecia
Jubileusz 15-lecia działalności świętowało Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Brzezin. W uroczystości wziął udział starosta kaliski Krzysztof Nosal, który w imieniu własnym oraz władz powiatu złożył jubilatom podziękowania i wyrazy uznania za wysiłek i trud pracy wnoszonej w realizację wielu cennych inicjatyw na rzecz seniorów i społeczności lokalnej.

Jubileusz był okazją do uhonorowania na wniosek wójta gminy Krzysztofa Niedźwiedzkiego - Medalem Zasłużony dla Gminy Brzeziny przewodniczącej koła Lucji Kowalczyk oraz skarbnik koła Janiny Paprockiej, które od 2003 roku działają w zarządzie i aktywizują środowisko emerytów i rencistów z terenu gminy Brzeziny. Dziękowano również sekretarz koła - Annie Chumieji za skrupulatne prowadzenie kroniki i spisywanie wszystkich ważnych wydarzeń z działalności organizacji. Życzenia jubilatom składali przedstawiciele władz gminnych, powiatowych, instytucji kultury, członkowie zespołów i kapeli oraz liczni przyjaciele koła.

Od 2003 roku członkowie koła biorą czynny udział w uroczystościach gminnych, festynach, rajdach, organizują wyjazdy, integrują seniorów oraz aktywnie spędzają czas na emeryturze. Aktualnie brzezińskie koło liczy blisko 100 emerytów, rencistów i inwalidów.

MW

Fot. Marta Wolarz

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe