Ostrów: Gospodarczy rozwój Ostrowa i gospodarka komunalna wg Mikołajczyka [WIDEO]

  • 18.09.2018, 20:44 (aktualizacja 19.09.2018, 09:30)
  • Karolina Binek
Ostrów: Gospodarczy rozwój Ostrowa i gospodarka komunalna wg Mikołajczyka…
„Gospodarczy rozwój Ostrowa i gospodarka komunalna” to temat dzisiejszego briefingu prasowego kandydata na prezydenta Ostrowa Łukasza Mikołajczyka.

Cieszę się, że spotkaliśmy się właśnie na terenie ZNTK. Jest to miejsce dla mnie ważne, ponieważ dawniej mieszkałem w bloku naprzeciwko i widziałem robotników wychodzących z pracy w ZNTK. Robotników, których było coraz mniej – podkreślił Łukasz Mikołajczyk, tym samym nawiązując do planu ożywienia wspomnianych zakładów.

W ramach założeń programowych Strategii Ostrów 23 kandydat przedstawił również pomysł prowadzenia działań na rzecz powiększania portfela miejskich terenów inwestycyjnych, ich uzbrojenia i dogodnego skomunikowania oraz promocję tych terenów przed potencjalnymi inwestorami. – Chciałbym, by istniała specjalna strona internetowa dla przedsiębiorców, z której będzie można szybko i sprawnie uzyskać informacje o ogłoszonych przetargach lub terenach inwestycyjnych. Miasto powinno być przyjazne przedsiębiorcom! – dodał senator.

Łukasz Mikołajczyk planuje także pozycjonowanie Ostrowa jako międzynarodowego miejsca, rozpoznawalnego swoimi atutami potencjału lokalizacji, dostępności wykształconych kadr, atrakcyjności oferty kulturalno-oświatowej i rekreacyjno-sportowej. Wśród zaprezentowanych założeń pojawiło się także utworzenie AROW – Agencji Rozwoju Ostrowa Wielkopolskiego odpowiedzialnej za przyciąganie inwestycji, pomoc dla przedsiębiorców, promocję miast oraz kompleksową budowę jego potencjału.

- Mam zamiar połączyć dotychczasowej spółki: CRK S.A., MZGM, OTBS, MZK, MZO, CRK Zieleń i Rekreacja, Targowiska Miejskie w jedną spółkę pod nazwą Ostrowskie Centrum Usług Miejskich S.A. Natomiast spółki: PWiK Wodkan i OZC będą funkcjonowały w obecnym kształcie jako samodzielne podmioty z uwagi na występujących akcjonariuszy zewnętrznych, przy uwzględnieniu, że dotychczasowe akcje CRK w tych spółkach zostaną przejęte przez OCUM. Spółka OPP w momencie upływu terminu ciągłości projektu zostanie po 2020 roku połączona z OCUM. Docelowe utworzenie jednego podmiotu z połączenia dotychczasowych spółek będzie skutkować działaniem jednej Rady Nadzorczej i jednego Zarządu – zapowiedział Łukasz Mikołajczyk. Nadmienił też, że planuje ograniczyć wysokość wynagrodzeń i nagród wypłacanych członkom zarządów spółek komunikacyjnych. – Nie może tak być, że prezesi tych spółek zarabiają więcej niż prezydent miasta – zauważył.

Karolina Binek

Fot. Karolina Binek

Karolina Binek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
sobek
sobek 18.09.2018, 22:11
Nawet gościu nie myśl o prezydenturze. Ostrów nie dla pisu. !!

Pozostałe