Sport: Wioślarze z medalami

  • 18.09.2018, 12:14
  • Ryszard Binczak
Sport: Wioślarze z medalami
Magdalena Sochocka i Wiktoria Aleksandrowicz z Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego zostały w sobotę wicemistrzyniami kraju w dwójce podwójnej juniorek. Po srebro sięgnęły podczas rozegranych w Płocku X Mistrzostw Polski w Sprincie Wioślarskim, którym towarzyszył XXXV Memoriał Juliusza Kaweckiego.

W walce o medale podopieczne trenera Pawła Rakowskiego pokonały dystans 500 metrów w czasie 1:27.98, wyprzedzając po pasjonującej walce osadę MKS-u Dwójka Warszawa o niespełna sekundę. Mistrzyniami Polski zostały wioślarki AZS AWF Warszawa.

Dwa razy na podium stawał również wychowanek KTW Jakub Aleksandrowicz, aktualnie wypożyczony do PTW Płock, który zdobył brązowe medale w dwójce bez sternika i w czwórce mężczyzn. Kaliskich akcentów było jednak podczas zawodów więcej. Już po raz piętnasty w Memoriale Juliusza Kaweckiego udany start zanotowali mastersi KTW, zajmując trzecie miejsce w wyścigu ósemek ze sternikiem. Osada popłynęła w składzie: Lech Burchard, Ryszard Wlazły, Paweł Rakowski, Józef Tokarski, Kazimierz Nowak, Andrzej Barczewski, Mirosław Świebocki, Włodzimierz Janaczyk oraz wypożyczony z Torunia sternik Bartosz Komakowski.

 

Tekst: Karina Zachara, fot. KTW Kalisz

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
AS
AS 18.09.2018, 17:22
Zawody miały rangę Mistrzostw Polski Seniorów!

Pozostałe