Ostrów: Trzynaście kroków Beaty Klimek

  • 13.09.2018, 15:05 (aktualizacja 17.09.2018, 09:08)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Trzynaście kroków Beaty Klimek
Prezydent Ostrowa Beata Klimek w walce o reelekcję startuje do wyborów z hasłem ,,Budujemy miasto dobre dla ludzi''. Beatę Klimek wspiera m.in. Radosław Torzyński, który w latach 2006 - 2010 był prezydentem Ostrowa.

Beata Klimek na dzisiejszym spotkaniu z dziennikarzami zaprezentowała swój program wyborczy oraz hasło z jakim idzie do wyborów. Jak podkreśliła, hasło ,,Budujemy miasto dobre dla ludzi'' od początku obecnej kadencji przyświeca jej każdego dnia.

- Chcę by miasto było bezpieczne i dobre do życia - mówi Beata Klimek. - Chcę, by Ostrów był miastem przyjaznym wszystkim pokoleniom ostrowian. Moje hasło jest odzwierciedleniem tego, co chcę wraz z mieszkańcami oraz radnymi realizować.

Swój program prezydent przedstawiła w 13 krokach. Jest w nim wiele bardzo ciekawych propozycji m.in.: budowa hali widowiskowo - sportowej, aquaparku, centrum szkoleniowego ,,Za parowozownią'', kontynuacja modernizacji Stadionu Miejskiego, czy budowa trampolin miejskich i wprowadzenie w życie projektu ,,Aktywne podwórka''. Ale nie tylko o sporcie mówiła Beata Klimek. Zaproponowała modernizację ostrowskiego deptaku, ul. Wiosny Ludów czy Placu Rowińskiego. W temacie rozwoju miejskiej zieleni i zdrowego powietrza chce budować Ostrowskie Tężnie Miejskie, małe parki osiedlowe czy tak zwane City Tree. Planuje zagospodarować polanę w Parku Miejskim i zamianę jej w strefę relaksu. Ostrowscy seniorzy mogą liczyć na kolejny Dom Senior - WIGOR, nowe kluby, a nowością ma być miejski program dopłat do leków.

Beata Klimek zapewniła również, że nadal będą budowane kolejne mieszkania przez spółkę Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej oraz Ostrowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Kontynuowany będzie program ,,Ostrowskie becikowe’’ oraz wybudowany zostanie nowy oddział Żłobka Miejskiego. Budowane będą także nowe parkingi z możliwością sprawdzenia czy znajdują się na nich wolne miejsca parkingowe. Jeśli chodzi o inwestycje komunalne, to modernizowana będzie stacja uzdatniania wody i oczyszczalnia ścieków, dalej prowadzona będzie rozbudowa sieci cieplnej oraz własnych sieci energetycznych, zakupione zostaną kolejne autobusy elektryczne. Dla młodzieży planowany jest punkt informacji młodzieżowej, otwarcie funduszu dla Samorządów Uczniowskich czy organizacja ostrowskiego weekendu młodzieży.

- Mój program – co bardzo ważne – jest realny, a więc dostosowany do możliwości finansowych naszego miasta – mówi Beata Klimek.

Jedną z osób popierających obecną prezydent jest Radosław Torzyński.

- To dobry program, który zasługuje, by poprzeć go merytoryczną pracą – mówi Radosław Torzyński. – W Ostrowie dzieje się dużo dobrego. Tymczasem oglądając sesje Rady Miejskiej można odnieść wrażenie, że jest tylko źle. Ja się z tym nie zgadzam. Chcę panią prezydent Beatę Klimek w realizacji tego programu, który dziś przedstawiła, wesprzeć merytoryczną i zgodną pracą. Nie we wszystkim się zgadzamy, ale stwierdziliśmy, że jest nam po drodze, gdyż zależy nam na dobru mieszkańców Ostrowa.

BIN

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
empi
empi 16.09.2018, 14:31
bezwstyd

Pozostałe