×

Kalisz: Przestępczy kwartet

  • 13.09.2018, 11:33
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Przestępczy kwartet
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Opatówku zatrzymali sprawców kradzieży rowerów. Amatorzy cudzej własności wpadli w ręce mundurowych, dzięki informacjom przekazanym przez świadków zdarzenia. Do zatrzymania doszło w chwili gdy sprawcy transportowali skradzione jednoślady. Czterej kaliszanie w wieku od 18 do 21 lat usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności.

 W piątek funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Opatówku otrzymali informacje, że doszło do kradzieży trzech rowerów na terenie jednej ze szkół w Gminie Brzeziny. Kilkadziesiąt minut później pojawiła się kolejna telefoniczna informacja o kradzieży trzech jednośladów. Tym razem do zdarzenia doszło na terenie Gminy Godziesze Wielkie. Jeden ze świadków przekazał policjantom informację o marce pojazdu, którym najprawdopodobniej poruszali się sprawcy. Ten szczegół pomógł policjantom w dalszych ustaleniach.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Błyskawicznie podjęte czynności przez policjantów z Opatówka doprowadziły to ustalenia numerów rejestracyjnych auta. Opel został namierzony i zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Brzeziny. W pojeździe znajdowało się trzech mężczyzn. W bagażniku auta policjanci odnaleźli dwa skradzione wcześniej rowery. Szybko też ustalili, gdzie znajdują się pozostałe jednoślady. Okazało się, że sprawcy ukryli je w lesie.

Policjanci mieli informacje, że w przestępstwie brała udział jeszcze jedna osoba. Dane czwartego mężczyzny zostały szybko ustalone. Ostatni z podejrzanych został zatrzymany jeszcze tego samego dnia.

Cały przestępczy kwartet usłyszał już zarzut kradzieży. Przestępstwo to zagrożone jest karą 5 lat pozbawienia wolności.
KMP Kalisz

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe