×

Powiat Kaliski: Narodowe czytanie 2018 w Opatówku

  • 12.09.2018, 11:09
  • Karolina Binek
Powiat Kaliski: Narodowe czytanie 2018 w Opatówku
8 września 2018 r. po raz siódmy w Polsce, a po raz czwarty w Opatówku odbyła się akcja Narodowego Czytania, nad którą rokrocznie, honorowy patronat sprawuje Para Prezydencka.

Głównym celem, który przyświeca akcji jest promocja czytelnictwa, podkreślenie roli książki w intelektualnym rozwoju każdego człowieka oraz zwrócenie uwagi na liczne, piękne dzieła literatury polskiej. W tym roku Narodowe Czytanie zbiegło się z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, a lekturą odczytywaną w blisko trzech tysiącach miejsc w kraju i za granicą było Przedwiośnie Stefana Żeromskiego.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

 Podczas zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Braci Gillerów w Opatówku akcji Narodowego Czytania lektorami, którzy odczytali kolejno fragmenty Przedwiośnia, byli: Sebastian Wardęcki burmistrz Gminy Opatówek, Mieczysław Łuczak przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego, Damian Jakóbczak radny Gminy Opatówek, Jan Kłysz wicestarosta Kaliski, Marlena Kiermas-Gruszka radna Gminy Opatówek, Mariusz Małoburski radny Gminy Opatówek, Beata Frydrychowicz nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku, Krzysztof Dziedzic sekretarz Gminy Opatówek, Paweł Bąkowski przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Opatówek.

Ze względu na trwające prace remontowe elewacji budynku, w którym mieści się biblioteka, impreza została zorganizowana w tym roku na „wysepce” pomiędzy stawami w Opatówku. Oryginalność miejsca i wyjście poza otoczenie biblioteki dodało wydarzeniu urozmaicenia i atrakcyjności.

Organizatorki serdecznie dziękują wszystkim, którzy przybyli na akcję Narodowego Czytania: czytelnikom, przyjaciołom biblioteki, nauczycielom i młodzieży ze szkoły podstawowej w Opatówku, wszystkim zaangażowanym w odczytywanie fragmentów powieści oraz Urzędowi Gminy i strażakom z OSP w Opatówku za pomoc techniczną w zorganizowaniu przedsięwzięcia.


 

Karolina Binek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe