×

Powiat Ostrowski: Powstaje filia GOK-u w Gorzycach Wielkich

  • 11.09.2018, 10:11 (aktualizacja 11.09.2018 11:05)
  • Karolina Binek
Powiat Ostrowski: Powstaje filia GOK-u w Gorzycach Wielkich
Dobiega końca remont budynku po byłym przedszkolu w Gorzycach Wielkich. Od października będzie to filia Gminnego Ośrodka Kultury.

Od października będzie to filia Gminnego Ośrodka Kultury. By takie miejsce powstało zabiegał wójt gminy Piotr Kuroszczyk, który dostrzegał potrzebę utworzenia filii GOK. Dlaczego w Gorzycach Wielkich? Od lat działa tu z sukcesem Kapela Furmany, Zespół Pieśni i Tańca "Gorzyczanie", Chór "Radość", nowo powstały zespół "Wiecznie Młodzi", są też dziecięce i młodzieżowe sekcje taneczne i wokalne. Do tej pory artyści swoje próby mieli  w szkole, na sali wiejskiej albo w gminnej bibliotece. Brakowało jednak profesjonalnych warunków. Teraz to się zmieni. W wyremontowanym budynku są sale plastyczne, teatralne, wokalne oraz duża sala do prób tanecznych. 

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

- Mam nadzieję, że filia GOK oraz sąsiadująca przez ścianę biblioteka będą tworzyć fajny team, uzupełniając się nawzajem. Brakowało takiego miejsca w Gorzycach Wielkich, przy tej okazji dziękuję za wyrozumiałość naszym artystom i instruktorom. Oby nowe miejsce dedykowane ich pasji przyniosło jeszcze więcej twórczych inspiracji – podkreśla wójt gminy Piotr Kuroszczyk. 

Prace budowlane w starym przedszkolu dotyczyły  zarówno termomodernizacji obiektu jak i prac budowlanych wewnątrz. Dotychczasowe sale oraz łazienki przeszły gruntowną modernizację. Wymienione zostały wszystkie instalacje, w tym grzewcza i elektryczna. Docieplone zostały ściany zewnętrzne, poddasze, stropy. Budynek z zewnątrz nabrał nowego wyglądu. 
Pieniądze na modernizację obiektu pozyskano z dofinansowania unijnego w ramach tzw. ZIT-ów. Projekt „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie Powiatu Ostrowskiego” opiewa na ponad milion 100 tysięcy złotych, ale w tej kwocie zawarty jest także remont gminnej biblioteki, który trwa równolegle z pracami w budynku byłego przedszkola. Kwota unijnego dofinansowania to prawie 400 tysięcy złotych. Pozostała część środków pochodzi z budżetu Gminy Ostrów Wielkopolski. 

Gminny Ośrodek Kultury to prężnie działająca instytucja kulturalna w Gminie Ostrów Wielkopolski. Jak zapowiada jej dyrektor Adam Wasiela w trakcie przygotowania jest wiele nowych projektów. - Zdradzimy kilka, to m.in.: koncert z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości, cykl koncertów „Pod strzechami naszej gminy”, wkrótce powstanie sekcja SCRABBLE oraz sekcja…cyrkowa. Z sukcesem działają sekcje: taneczna, wokalna, teatralna – wymienia jednym tchem dyrektor placówki Adam Wasiela.  
 

Karolina Binek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe