×

Powiat Ostrowski: Koniec wakacji

  • 10.09.2018, 09:57
  • Karolina Binek
Powiat Ostrowski: Koniec wakacji
Dla 1116. uczniów z placówek oświatowych Gminy Przygodzice rozpoczął się w poniedziałek nowy rok szkolny. Zainaugurowano go uroczyście w zmodernizowanej Szkole Podstawowej im. kard. Karola Wojtyły w Chynowej. Szkolną galę poprzedziła okolicznościowa msza święta.

Zmodyfikowany, okazały szkolny kompleks w Chynowej - złożony ze szkoły, przedszkola i hali sportowej, posłuży 165. uczniom, w tym 17. pierwszakom i 35. przedszkolakom.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

"Dziś nasza szkoła jest ładna, nowoczesna, ekonomiczna, a trudy przemian są już za nami" - przyznała podczas inauguracji dyrektor szkoły Katarzyna Zawadka. Wójt Krzysztof Rasiak podkreślił, że termomodernizacja szkoły była dużym wyzwaniem organizacyjnym dla tej placówki, a także dla wykonawcy inwestycji; Prace modernizacyjne wykonywano bowiem w trakcie minionego roku szkolnego i tegorocznych wakacji. Krzysztof Rasiak podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tych zmian.

"Wakacje dobiegły końca, a Wy - mam nadzieję - uśmiechnięci i wypoczęci wracacie do szkoły" - zwrócił się do uczniów. "Niektórzy z Was z niecierpliwością czekają na ponowne spotkanie z kolegami, koleżankami i nauczycielami. Inni pełni obaw, ale też ciekawości i nadziei, na rozpoczęcie nowego etapu w życiu - pierwszego roku nauki lub podjęcia wielu nowych wyzwań. Trudno sobie wyobrazić lepsze rozpoczęcie roku szkolnego, jak przyjście do praktycznie nowej szkoły" - mówił Krzysztof Rasiak.

Według starszego wizytatora Kuratorium Oświaty w Poznaniu Ewy Kargol-Stybaniewicz, także uczestniczącej w gali rozpoczęcia roku szkolnego w Chynowej, tamtejsi uczniowie odpoczywając w wakacje, w jakiejś mierze, także przeszli modernizację. "Każdy z nas może się zmodernizować - może być lepszy, może uzyskiwać lepsze wyniki, takie, które mogą go satysfakcjonować i być przyczyną uśmiechu na twarzach jego nauczycieli, rodziców, dziadków" - mówiła do zebranych.
Dobrego roku wszystkim uczniom i nauczycielom życzyły także: przewodnicząca Rady Gminy Przygodzice Janina Wojtasiak, a także dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno Administracyjneo Szkół (GZEAS) Barbara Duczmal.

Podczas chynowskiej gali dyrektorzy szkół odebrali akty powierzenia swoich stanowisk na kolejną kadencję. Dzieci i młodzież zaprezentowały krótki program artystyczny, nawiązujący do 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej, której ofiary uczczono minutą ciszy.

Modyfikacja szkoły, przedszkola i hali sportowej kosztowała 3 mln zł z dofinansowaniem prawie 2,5 mln zł.

Przedsięwzięcie termomodernizacji kompleksu szkolnego w Chynowej otrzymało dofinansowanie 85 proc. kosztów kwalifikowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi Priorytetowej 3 „Energia”, Działanie 3.2 „Poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznym i mieszkaniowym” w ramach Poddziałania 3.2.4 „Poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznym w ramach ZIP dla rozwoju AKO” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 dla projektu pt. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Przygodzice”.

Nowy rok szkolny potrwa do 21 czerwca 2019 r. Kalendarz przewiduje m.in. dwie dłuższe świąteczne przerwy w nauce: zimową (na Boże Narodzenie) od 22 grudnia do 2 stycznia oraz wiosenną (na Wielkanoc) od 18 do 23 kwietnia.

Karolina Binek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe