Ostrów: Policjanci i ratownicy przypominali o bezpieczeństwie nad wodą

  • 31.08.2018, 12:17 (aktualizacja 31.08.2018, 12:21)
  • Karolina Binek
Ostrów: Policjanci i ratownicy przypominali o bezpieczeństwie nad wodą
Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego wspólnie z ratownikami WOPR Neptun wczoraj, 29 sierpnia przypominali o bezpieczeństwie nad wodą w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”. Jak zachować się w sytuacji zagrożenia, gdzie bezpiecznie spędzać czas wolny oraz jakie są podstawowe zasady bezpieczeństwa nad wodą to główne tematy poruszane w okresie wakacyjnym przez policjantów podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą.

Policjanci ostrowskiej jednostki cyklicznie podczas wakacji, spotykają się z dziećmi i młodzieżą, by rozmawiać o bezpieczeństwie. Wczoraj, 29 sierpnia policyjni profilaktycy wspólnie z ratownikami WOPR Neptun przestrzegali przed zagrożeniami jakie niesie za sobą przebywanie nad wodą i w wodzie. Wspólne patrole pojawiły się nie tylko na kąpieliskach, ale również w miejscach niestrzeżonych, gdzie znajdują się zbiorniki wodne, w których kąpać się nie należy.

W ramach profilaktyki społecznej i utrwalenia wiadomości dotyczących bezpieczeństwa nad wodą dzieci otrzymały ulotki informacyjne o tym, jak wygląda tonięcie, jak pomóc osobie tonącej i jak wezwać pomoc. W ramach akcji najmłodsi plażowicze otrzymali też bransoletki z hasłem akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Także policjanci komisariatów ostrowskiej Policji prowadzą działania profilaktyczne. Dzielnicowi z Odolanowa spotkali się w tym tygodniu z mieszkańcami na festynie rodzinnym „Pożegnanie Lata”. Mundurowi mówili już m.in. o bezpiecznej drodze do szkoły, przypominając zasady poruszania się po drogach i obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Podczas festynu mundurowi wręczali kamizelki i odblaskowe breloki. Natomiast policjanci z Posterunku Policji w Przygodzicach wspólnie ze Strażą Leśną z Nadleśnictwa Antonin prowadzili działania na obszarach leśnych oraz terenach przyległych do akwenów nieprzeznaczonych do kąpieli.

KPP Ostrów Wielkopolski

Karolina Binek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe