Ostrów: By droga do szkoły była bezpieczna

  • 29.08.2018, 14:52
  • Ryszard Binczak
Ostrów: By droga do szkoły była bezpieczna
Nowy rok szkolny rusza już za kilka dni. W związku z tym ostrowscy strażnicy miejscy przeprowadzili kontrole w rejonach placówek oświatowych na terenie naszego miasta. Funkcjonariusze dzielnicowi sprawdzali ciągi piesze i rowerowe, którymi poruszają się dzieci w drodze do i ze szkoły, a także przejścia dla pieszych przy placówkach.

Uwaga strażników skoncentrowana była przede wszystkim na prawidłowym i czytelnym oznakowaniu poziomym i pionowym przejść dla pieszych szczególnie w rejonach przedszkoli i szkół, sprawnych urządzeniach infrastruktury technicznej, w tym barier ograniczających bezpośrednio wtargnięcie na jezdnię, sygnalizacji świetlnej w obrębie skrzyżowań i oświetlenia ulicznego.
- Funkcjonariusze zwracali także uwagę na stan nawierzchni chodników, zwisające niekiedy zbyt nisko gałęzie drzew, które w pewnym stopniu ograniczają widoczność zarówno pieszym jak i kierowcom. Wszelkiego rodzaju uwagi zostały wraz za zdjęciami przekazane do właściwych podmiotów i zarządców celem ich poprawienia – mówi Grzegorz Szyszka, komendant ostrowskiej straży miejskiej.
Kolejnym etapem działań prewencyjnych prowadzonych przez strażników już w pierwszym tygodniu września będą patrole w rejonach szkół. Obecność mundurowych ma przypomnieć kierowcom o konieczności ograniczenia prędkości i zachowania szczególnej ostrożności w rejonach placówek oświatowych.
- Kontrolą objęte zostaną również parki, tereny rekreacyjne i sklepy monopolowe oraz miejsca, w których w okresie letnim gromadziła się młodzież. Ma to na celu zapobiegać zakłócaniu porządku publicznego, spożywaniu alkoholu w miejscach publicznych, w tym także sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych osobom nieletnim – dodaje komendant.
Oczywiście nie oznacza to, że akcja Straży Miejskiej zakończy się w pierwszym tygodniu roku szkolnego. Przedsięwzięcia dotyczące edukacji dzieci i młodzieży w temacie znajomości podstawowych zasad korzystania z dróg, bezpiecznego przechodzenia po pasach, wyposażenia w odblaski i wielu innych trwać będą cały rok szkolny w ramach spotkań, warsztatów i pogadanek prowadzonych przez funkcjonariuszy.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe